Recept Výborný šťavnatý zákusek

Vynikající, šťavnatý zákusek, který každý miluje. Chuť čerstvě připravené kávy s bílkovou náplní a čokoládovou polevou je prostě neodolatelná! Autor: Lacusin

SUROVINY

Těsto:

6 ks žloutku

250 g kr. cukr

3 lžíce voda

1 šálek olej

100 g polohrubá mouka

2 lžíce kukuřičný škrob

1 bal. prášek do pečiva

2 lžíce kakao

6 ks bílku

500 ml uvařená černá káva

Plnka:

2 lžíce hladká mouka

200 ml mléka

4 ks žloutky

4 lžíce moučkový cukr

1 bal. vanilkový cukr

250 g máslo

Bílá nádivka:

4 ks bílky

250 g kr. cukr

1/2 šálku voda

Čokoládová poleva:

100 g čokoláda

1/2 šálku olej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky s cukrem vymícháme do pěny, přidáme 3 lžíce vody, olej, mouku smíchanou s kukuřičným škrobem a práškem do pečiva. Nakonec přidáme kakao a promícháme. Bílky si vyšleháme zvlášť na tuhý sníh a následně je vmícháme do žloutkové hmoty.
Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 1
Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 2

2. Takto připravené těsto si navrstvíme do plechu, který jsme si vystlali papírem a dáme zapéct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů cca 20 – 25 minut.

3. Když se nám těsto upeklo, vyjmeme ho z trouby a rozřízneme ho na polovinu. Jedno těsto vyjmeme z plechu a druhé necháme v plechu. Těsto v plechu propícháme vidličkou a polijeme rozdělanou kávou. Necháme ho “napít”.

Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 3

4. Připravíme si krém. 2 lžíce hladké mouky si přidáme do 200 ml mléka. Rozmícháme, abychom neměli hrudky, přidáme 4 ks žloutky a 4 lžíce cukru spolu s 1 bal. vanilkového cukru. Vaříme na mírném ohni, dokud nám hmota neztuhne. Hustou hmotu odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé hmoty přidáme máslo a za stálého míchání ho rozpustíme.

Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 4
Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 5

5. Připravíme si bílý krém. Vodu si dáme spolu s cukrem ohřát. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme z ohně a necháme mírně vychladnout. Bílky si vyšleháme na tuhou pěnu a postupně přidáváme teplou vodu do bílků a šleháme. Vyšleháme tuhou hmotu.

Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 6

6. Na nenamočený plát těsta si navrstvíme máslovou nádivku, položíme namočený plát těsta, navrstvíme bílkovou nádivku a polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali olej. Necháme ztuhnout v lednici. Dobrou chuť!

Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 7
Příprava receptu Výborný šťavnatý zákusek, krok 8