Tiež už máte dosť neustálej nečistoty, ktorá sa aj po usilovnom čistení kúpeľne, stále tvrdohlavo drží na rovnakých miestach? Táto zažratá špina je veľký problém. Kúpeľňa neustále čelí vlhkosti a tak je táto vracajúca sa špina na dennom poriadku. Najviac viditeľná je hlavne medzi dlaždicami, na vani a umývadle.

Koľkokrát sa zdá, že ani kúpené prípravky sú v tomto boji veľmi slabými pešiakmi. V tomto článku Vám ukážeme sedem báječných trikov, vďaka ktorým bude upratovanie hračka.

AKO VYČISTIŤ CELÚ KÚPEĽŇU ZA PÁR MINÚT

  1. Ak je sprcha veľa znečistená, alebo sa na nej objavuje hrubá vrstva vodného kameňa, vezmite desiatový sáčok, naplňte octom a vložte do neho hlavicu sprchy na noc. Utiahnite gumičkou. Druhý deň umyte pod prúdom teplej vody.
  2. Na zrkadlo stačí rozstriekať zmes peroxidu vodíka a sódy. Potom očistite vlhkou špongiou a klasicky vyleštite. Môžeme použiť aj holiacu penu. Zrkadlo bude nielen úžasne lesklé, ale bude odolávať vlhkosti.
  3. Pripravte roztok: 100 ml vlažnej vody, 3 g sódy a 2 g citrónovej trávy. Vyčistite zmesou toaletu. Po nanesení na povrch počkajte dve hodiny a potom vyčistite pomocou štetky. Táto metóda je tiež skvelá pre odstránenie vodného kameňa
  4. Existuje veľmi účinný spôsob, ako vyčistiť záchodovú kefu čistú a ako novú. Vložte štetku do starej misky, ktorú už potom vyhodíte. Nasypte do misky hrnček pracieho prášku, pridajte pol hrnčeka sódovky, dve lyžice soli, štvrť šálky octu a všetko prolejte horúcou vodou. Nechajte hodinu štetku v zmesi a potom umyte.
  5. Zmiešajte pol pohára octu, pohár nejakého alkoholu a štvrť šálky soli v štyroch litroch vody. Túto zmes aplikujte na zažltnuté povrchy v kúpeľni, nechajte 15 minút pôsobiť a potom umyte studenou vodou. Uvidíte, ako ľahké je odstránenie nažltlého sfarbenia!
  6. Na kohútiky a batérie nasypte soľ a na soľ položte plátky citróna. Citrónová šťava sa uvoľňuje, leští a soľ likviduje hrdzu.
  7. Aby sme sa zbavili prachu a škvŕn na strope, potrebujeme kybel na vodu a ocot v pomere 1: 1. Potom použite obyčajný mop. Nezabudnite na ochranné okuliare.

Tak smelo do toho!

Zdieľajte geniálne tipy ako vyčistiť celú kúpeľňu za pár minút aj s priateľmi! Určite sa im budú tiež hodiť!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku pre tie najlepšie nápady na každý deň.

zdroj: ketkes.com