Chtěla jsem dokonale vyčistit svou kuchyň a zkusila jsem na to použít snadvše, co se nachází na pultech obchodů. Tento po dlouhé léta osvědčený recept, ale nakonec konečně zabral. Skvělý trik, který ušetří vaše peníze, čas a energii.

Domácí čistič

Pravděpodobně budete také vymýšlet způsob, jak snadně a efektivně vyčistit sporák nebo troubu po vaření a pečení. Nepatřím k těm velmi aktivním ženám v domácnosti a naprosto každý improvizátor a pomocník, který mi zachrání práci, přijde vhod.
Dnes bych vám chtěla ukázat zlepšení, jak vyčistit troubu nebo sporák!

Čištění pecí

Jako obvykle otřete tato místa hadříkem nebo houbičkou a následně posypte sodou. Nyní dáme mokrý ručník seshora a necháme přes noc účinkovat. Ráno vše utřeme.

Trouba

Pokud jste v troubě spálili nějaké jídlo, je dobré dát do ní šálek směsy z vody a pár čajových lžiček sody, octa nebo několik kapek citronové šťávy a nechte ji zahřát aby připáleniny pustily.

Směs na dokonalou čistotu

Vezměte 2-3 balení prášku do pečiva a promíchejte ho s vodou, abychom získali konzistenci pasty – vždycky volím ridší verzi směsi, který se snadněji roztírá.
Nyní ji jen natřete do trouby a nechte ji dokonale působit v noci – nejméně 3 hodiny.
Potom vše opláchněte vlhkou houbou – pasta se vloží do nečistoty a mastnoty po novém vyčištění trouby. Funguje také pro čištění plechu nebo sporáku.