Užitečné triky s tabletami do myčky!

Myčka je bezpochyby jedním z těch nejlepších vynálezů moderního světa. Baví snad někoho každý den ručně umývat tuny nádobí? Ne, nádobí stačí vložit do myčky, stisknout tlačítko a je to. Jak jednoduché. Myčka nádobí toho ale ve skutečnosti umí mnohem více, než jen umývat nádobí! Podívejte se sami!

Tablety do myčky byly samozřejmě primárně určeny pouze pro použití do myček na nádobí, ale pokud si myslíte, že jsou vhodné jen k tomu, jste na omylu.

Tablety do myčky na nádobí se v domácnosti hodí na spoustu dalších věcí.

Odstranění nažloutlých skvrn z bílých triček:

Bílá trička jsou oblíbená a člověk se v nich cítí dobře a svěže. Častým problémem triček této barvy však je, že nezůstanou bíle moc dlouho. Změna původní blankytně bíle barvy nastává již po několika týdnech, a to především v oblasti podpaží. Jak tomu předejít? Stačí při následujícím praní bílého prádla do pračky přidat tabletu do myčky. Nažloutlé skvrny v oblasti podpaží okamžitě zmizí a vašemu bílému tričku se vrátí původní jasná barva! Tablety do myčky jsou přece jen určeny k odstranění tukových skvrn a zbytků jídla – sice původně z nádobí, ale proč toho nevyužít také u oblečení? Výsledky tohoto triku vás skutečně překvapí!

Čištění friťáku:

Naplňte vnější nádobu po 3/4 vodou a poté do ní přidejte tabletu do myčky. Do hrnce poté vložte cedník a připojte jej do elektřiny. Zapněte jej na maximální teplotu a nechte pracovat po zhruba 10 minut. Poté friťák odpojte od elektřiny a vše opatrně vlažnou vodou vypláchněte. Oslňující čistota!

Další kuchyňské triky s tabletami do myčky

Čistění mřížek v troubě:

Špinavá mřížka či rošt v troubě nejsou ničím neobvyklým. Můžeme sice dlouho lamentovat nad tím, jak se to zase stalo, ale nakonec dojdeme vždy ke stejnému závěru – je třeba to vyčistit. Čistění trouby jistě není ničí oblíbená aktivita, ale nezoufejte! Vezměte mřížku či rošt a ponořte jej do dřezu s teplou vodou. Přidejte tabletu do myčky na nádobí a nechte ji pracovat. Poté mřížku či rošt vydrhněte a nechte uschnout. Výsledek vás překvapí: rošt či mřížka se budou doslova třpytit čistotou!

Odstranění vůně raclette a fondue:

Minimálně dvakrát za rok by si člověk měl dopřát bohatou a chutnou hostinu. Co ale na přetrvávající pach tuku říká vzduch v bytě, záclony či pohovka v obýváku? Pach masa, které bylo ještě před nedávnem ceněnou delikatesou, se nyní proměnil v nepříjemného škůdce. Jak se ho rychle zbavit? Nikdo přece nechce snídat v přítomnosti pachu masa. Zkuste následující trik: po dojedení do malého hrnce nalijte vodu, přidejte tabletu do myčky, postavte jej na plotnu a za nízké (!) teploty nechte bublat. Čistá a svěží vůně prostoupí celým domem! Sbohem potravinový pachu!

Zbytky citrónu či hnědé barvy v čajové konvici:

Každý milovník čaje se s tímto problémem již setkal. Ano, uhodli jste správně – jedná se o zbytky citrónu v čajové konvici. Jejich vyčištění je hotová noční můra a zdá se, že pro to neexistuje žádné řešení. Nepomáhá ani dlouhé drhnutí. Díky tabletám do myčky se však tato noční můra velmi rychle rozplyne. Stačí do konvice nalít horkou vodu a přidat tabletu do myčky. Konvici nechte přes noc odstát a druhý den jí stačí vypláchnout.

Spálené pánve a hrnce:

Otrava – musíte je škrábat a drhnout… a navíc je to velmi zdlouhavý proces. Stačí ale do hrnce či pánve přidat trochu vody, tabletu do myčky, a za nízké teploty nechat vše zhruba minutu probublat. Čištění bude poté výrazně jednodušší!