Možná si někdy při pohledu na své ručníky říkáte, že už jsou trochu omšelé a bylo by lepší koupit si nové. Na druhou stranu se vám je nechce zcela vyhodit. Právě z tohoto důvodu pro vás dnes máme zcela jedinečný nápad, jak tyto staré ručníky ještě využít – vytvořte si z nich originální předložku do vaší koupelny.

Co budete potřebovat?

Možná si říkáte, že je jednodušší použít ručníky k vytření podlahy, umytí auta či vyleštění oken. Nebojte se, vytvoření předložky je opravdu velmi snadné a rychlé. Výsledkem budete zcela jistě mile překvapeni. Na výrobu budete potřebovat pouze několik starých ručníků, lépe je použít ručníky různobarevné, předložka pak bude mít originální design, dále si připravte nůžky, jehlu a nit. To je vše, nic jiného není potřeba.

Jak na to?

Staré ručníky nejprve nastříhejte na stejné přibližně tři až

čtyři centimetry široké proužky. Vhodnější je ručníky stříhat podél delší strany ručníku, aby vznikly co nejdelší pruhy. Následně si vezměte tři proužky, každý jiné barvy, přiložte je na sebe a na jednom konci je sešijte dohromady. Dalším krokem je uplést z těchto proužků klasicky copánek. Důležité je copánek při pletení důkladně a pevně utahovat, aby nedocházelo k jeho rozjíždění. Pro zmenšení třepení můžete jednotlivé proužky při pletení podélně přehýbat tak, aby střižené strany byly uvnitř.

Po upletení prvního copu přišijte k jeho konci další tři různobarevné proužky starých ručníků a celý postup pletení znovu opakujte. Výsledkem bude jeden dlouhý cop, v závislosti na tom, kolik a jak velké staré ručníky použijete, to samozřejmě ovlivní i výslednou velikost předložky, která z nich vznikne. Posledním krokem je zamotání copu do podoby šneka a sešití jednotlivých copánků k sobě tak, aby držely pohromadě. Nová předložka do vaší koupelny je hotová a vy se ze svých oblíbených ručníků můžete těšit nadále.