Čas od času nás může trápit mnoho problémů, ať už v domácnosti, v práci, v osobním životě nebo třeba ve zdraví. Přednější je vždy samozřejmě zdraví, protože nejsme-li zdraví, jsou tím narušeny i ostatní části života. Udržovat se tedy ve zdravém a dobrém stavu by mělo být naší prioritou. V dnešní době nám k tomu může pomoci celá řada přípravků, receptů a nejrůznějších metod. My vám dnes však nabídneme metodu na péči o zdraví našeho těla, kterou si jistě zamilujete. Snadno se s ní zbavíte nepříjemných plísní, které trápí mnoho lidí po celém světě, možná i vás.

Pozor na plísně

Plíseň nehtů je velmi snadno rozšiřitelná a vysoce nakažlivá nemoc, která se vyskytuje po celém světě. Spousta lidí bojuje s plísní nehtů na nohách nebo rukách. Důvodem je, že plíseň se velmi snadno šíří a lze ji chytit také velmi snadno. Nejnebezpečnějšími místy, na kterých lze plíseň chytnout, jsou pláže, veřejné lázně, bazény, koupaliště, ale také cizí boty nebo boty při zkoušení v obchodě.

Jedlá soda a ocet

V případě výskytu plísně je možné se samozřejmě obrátit na specialistu, který vám nabídne nejjednodušší řešení, kterými jsou bezesporu antibiotika. Ta ovšem mají z dlouhodobého hlediska celou řadu vedlejší účinků. Z toho důvodu je lepší užívat vhodnější, méně škodlivější a přirozenější metody. Jednou takovou metodou je směs jedlé sody a jablečného octa.

Namočit a otřít

Obě složky mají silné dezinfekční účinky, a pokud se používají pravidelně, snadno se s nimi zbavíte nepříjemných plísní. Stačí jen, abyste se drželi tohoto postupu. Do mísy nalijte jablečný ocet a namočte do ní nohy. Máčejte v octu nohy aspoň 20 minut a poté je otřete. Následně nohy namočte do teplé vody na dalších 20 minut a do vody přidejte 5 lžic jedlé sody. Provádějte metodu pravidelně, noste větrané boty a dodržujte hygienické předpisy.