Recept Sbírka nejlepších 24 vánočních dezertů, které umíte připravit i BEZ PEČENÍ

Sesbírali jsme pro vás ty nejlepší vánoční dezerty, které připravíte i bez použití trouby. Nepečené dezerty jsou velmi oblíbené, tak věříme, že si i vy najdete ty své oblíbené cukrovinky v této sbírce. Kuličky, úlky, tyčinky, šuhajdy, bonbóny, špičky, indiánci, nepečené sladké rolády, salámy a mnoho jiných dezertů. Podívejte se na ty nejlepší nepečené vánoční recepty, které nesmí chybět ani na vašem svátečním stole.

1. Vánoční šuhajdy – nebíčko v tlamičce

Mezi naše tradiční recepty patří šuhajdy. Dělávám je každé vánoce, zdobím je lentilky. Někdo je nezdobí vůbec, mně tam lentilka prostě pasuje, takto si je pamatuji ještě z mého dětství. To byly tradiční koláčky u nás, bez pečení, bez zdlouhavé přípravy, bez vykrajování a velmi chutné.

Recept najdete ZDE

2. Marcipánové bonbóny z brambor

Starý recept jak drak :) Nebojte se, chutná to opravdu skvěle. Já jsem se ze začátku bála, jak může něco tak dobré vzniknout z brambory, ale přece. Je to sice kalorická bomba – přece tolik cukru, skoro jsem zkolabovala když jsem ho přidávala. V originálním receptu bylo psáno, přidáváme tolik cukru, kolik vsaje brambora, tak na začátku jsem začínala s dávkou 300 g, pak jsem přidala dalších 300 g a nakonec jsem skončila při 800 g.

Recept najdete ZDE

3. Indiánci v čoko polevě

Už jste dělali někdy tenhle dezert? Vypadá to, že to zvládne pouze zkušená pekařka, ale musím vám říct, že je to velmi jednoduché. Hlavním krokem je dobře vyšlehat bílky s cukrem a vitacitem a pak to už jde jako po másle.

Recept najdete ZDE

4. Likérové špičky

Jedny z nejlepších dezertů! Alespoň to tvrdí můj otec, který se špiček neví nabažit :)

Recept najdete ZDE

5. Domácí kokosový tříbarevný kmen

Ve většině domácnosti je kokosový kmen tradice, která nesmí na svátečním stole chybět.

Recept najdete ZDE

6. Ořechové úlky

Ořechová sezóna je již v plném proudu, proto si vyzkoušejte připravit tuto nepečenou dobrotu. Oříškové úlky s likérem nebo marmeládou.

Recept najdete ZDE 

7. Slovenské Šuhajdy – vánoční klasika

Klasický slovenský vánoční dezert, které nesmí chybět na svátečním stole. Připravujete je i vy?

Recept najdete ZDE 

8. Domácí Mozartovy koule

Máte rádi Mozartovy koule? Připravte si je v pohodlí svého domova a uvidíte, že jiné než domácí už nebudete ani chtít. Mňamka! Zdá se to být náročné na přípravu, ale věřte, že opak je pravdou. Je to bez pečení a u telky jde “kuličkování” jedna radost.

Recept najdete ZDE 

9. Šuhajdy s ořechovou nádivkou

Tyto obyčejné čokoládové košíčky plněné sladkým ořechovým krémem jsou v naší rodině královnou mezi vánočními cukrovinkami.

Recept najdete ZDE 

10. Rumové kuličky obalené v sušenkách

Neodolala jsem a musela jsem upéct další sladkou rumovou pochoutku na vánoční stůl – Rumové kuličky obalené v sušenkách. Nevím kdo to všechno sní.

Recept najdete ZDE 

11. Vosí hnízda se žloutkovým krémem

Někdy jsem neměla ráda tento dezert, ale postupem času jsem si na něj zvykla a dělávám ho doma každé Vánoce. Nic složitého, takže do přípravy se mohou pustit i začátečnice v pečení. Stačí si v obchodě s domácími potřebami koupit formičku a u telky vám seběhne čas mnohem rychleji.

Recept najdete ZDE 

12. Salkové šuhajdy

Bez pečení, bez dlouhé přípravy (pokud samozřejmě koupíte již zkaramelizované salko) a hlavně extra chutné Šuhajdy. Někdy jsem dělala z poctivé ořechové nádivky, dnes už když znám tento recept, nedělám je :) tyto jdou u nás doma na dračku :)

Recept najdete ZDE 

13. Dvoubarevné kuličky na vánoční stůl

Bílá čokoláda, kokos a ořechy. Skvělá trojkombinace, kterou nemůžete nic pokazit. Tyto kuličky jsem odnesla i na ochutnávku do práce a jelikož všichni potvrdili, že se jedná o skvělou záležitost, tak bych se chtěla podělit i s vámi. Určitě vyzkoušejte.

Recept najdete ZDE 

14. Nepečený srnčí hřbet s piškoty a oříšky

Netradiční, ale velmi chutné. Pokud máte rádi čokoládu, zkuste si připravit tuto nepečené dobrotu, kterou máte připravenou za pár minut.

Recept najdete ZDE 

15. Nepečené včelí úly polité čokoládou

Fantazie! Kdo vymyslel tyto úlky, chtěla bych se mu poděkovat :D. Nepečené, chutné a pěkně to vypadá. Je to sice piplačka, ale o to víc mě těší, když každému doma chutnají.

Recept najdete ZDE 

16. Kávové lanýže – fotopostup

Určitě si všichni pochutnáte na lanýžích, ty jsou dokonalé. Zbylo mi trochu hmoty v kastrůlku a pořád jsem chodila a mlsala, dokud nebyl kastrůlek prázdný. Ta káva je v nich vynikající.

Recept najdete ZDE 

17. Black and white nepečené kuličky 

Jednoduchý recept na nepečené kuličky. Na takové sladké potěšení existuje mnoho receptů, no stále je co přidat do původní receptury.

Recept najdete ZDE 

18. Oříšková hnízda připravená za pár minut

Nepečená chuťovka nejen na vánoční stůl. Pokud přemýšlíte jakou dobrotu připravit na svátky, zkuste oříšková hnízda. Já jsem zdobila šlehačkou a nutellou, ale klidně můžete použít svůj oblíbený krém, například jednoduchý krém ze salka a másla.

Recept najdete ZDE 

19. Kokosovo-ořechové mlsání – DĚLBUCHY

Spojení těch nejlepších chutí! Sice hodně cukru, ale množství můžete upravit podle sebe. Těsto bude tvořit obyčejná piškotka :)

Recept najdete ZDE 

20. Nepečené Vánoční cukroví

Jednoduché a rychlé jednohubky, vhodné na Vánoce. Já jsem si doma udělala o něco dříve Vánoce a na zkoušku jsem udělala tyto nepečené úlky plněné višní a lahodným máslovým krémem. Jsou fantastické.

Recept najdete ZDE 

21. Ořechové úlky bez mouky a bez pečení

Vynikající ořechové úlky bez mouky a bez pečení! Mňam!

Recept najdete ZDE 

22. Domácí Toblerone

Máte rádi Toblerone? Vyzkoušejte si ho připravit doma a uvidíte, že je ještě lepší než z obchodu.

Recept najdete ZDE

23. Perníkové kuličky v kokosu

Jednoduchý a fantastický recept na nepečené vánoční cukroví. Perníkové kuličky v kokosu. Autor: Romča

Recept najdete ZDE

24. Nejjednodušší bonbóny BOUNTY

Není nic jednoduššího než smíchat všechny suroviny v misce a vytvarovat kuličky, které následně obalíte v rozpuštěné čokoládě. Jednoduchý dezert, který máte hotový asi za půl hodinku.

Recept najdete ZDE