Recept Sádlové rohlíčky plněné trojími náplněmi

Ano, ano, peču i klasické pečivo a slané pochoutky. Pokud jste si mysleli, že moje recepty jsou pouze na zákusky, jste na omylu. Velmi ráda připravuji i tyto rohlíčky a to hlavně proto, že po upečení vydrží tak maximálně 3 hodiny, proto je ve většině připravuji rovnou z dvojité dávky. Jde to připravit i z kupovaného listového těsta, ale už to není tak dobré jako z tohoto sádlového těsta. Plním nasladko ale i naslano. Tentokrát recept na sladké sádlové rohlíčky, příště přidám i na slané. Autor: Izabela

SUROVINY

Těsto:

750 g hladká mouka speciá

l500 g vepřové sádlo

2 PL ocet

špetka sůl

1 ks vejce

250 ml vlažná voda

Náplň:

200 g mletý mák

3 PL jahodový džem domácí

250 g tvaroh

2 PL meruňkový džem domácí

1 bal. vanilkový cukr

150 g mleté ořechy

1 PL broskvový džem domácí

Kromě toho:

1 ks vejce na potření

2 PL moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejprve jsem si připravila sádlo, které jsem odblanila. Zomlela jsem ho na mlýnku. Na pracovní desku jsem si odvážila a prosála mouku. Z tohoto množství mouky jsem odebrala 100 g a přidala jsem ji ke pomletému sádlu. K sádlu jsem přidala 1 PL ocet a všechno jsem dobře promíchala. Uložila jsem ho do ledničky.
  2. Připravila jsem těsto. K prosáté mouce jsem přidala sůl, vejce a 1 PL ocet. Během promíchávání jsem přidávala vlažnou vodu a zamísila jsem těsto. Těsto se musí dobře vypracovat. Musí být hladké a nelepivé. Použila jsem 250 ml vlažné vody. Záleží i od mouky, kolik potřebuje přijmout vody na polotuhé těsto.
  3. Těsto jsem rozválela a natřela jsem ho třetinou sádla. Přeložila jsem ho zleva do prava a z prava do leva. Pak od vrchu do středu a od spodu na střed. Zakryla utěrkou a nechala odpočívat 20 min. Pak jsem těsto otočila opačně rozválela a natřela jsem ho druhou částí sádla. Opět následovalo překládání od vrchu do středu, od spodu do středu, dokončila přeložením od spodu do středu a od vrchu na střed a nechala jsem ho odpočívat 20 min. Potřetí jsem opakovala natírání a přeložení. Hotové odpočaté těsto jsem rozválela na tloušťku půl centimetru. Uložila jsem nádivku. Těsto jsem svinula a natřela rozšlehaným vejcem. Natírám vejcem zásadně na pracovní desce a to jen proto, že stečené vejce se může přilepit o plech a zabrání těstu naskočit. Troubu jsem nechala vyhřát na 200 st. a pekly se 25 min.
  4. Upečené ještě na plechu jsem posypala moučkovým cukrem. Vynikající, křehké a křupavé rohlíky s famózními náplněmi. Rohlíky ze sádla jsou přesně takové křehké jako z listového těsta. Přeji vám dobrou chuť.
Příprava receptu Sádlové rohlíčky plněné trojími náplněmi, krok 1

5. Příprava nádivek. Všechny nádivky do mých koláčů dělám tímto způsobem. Smíchala jsem mletý mák s jahodovým džemem. Nezvyknu už k němu nic přidat, protože moje domácí džemy jsou dochucené již během vaření. Tvarohovou jsem smíchala s meruňkovým džemem a přidala jsem vanilkový cukr. Ořechovou jsem smíchala s broskvovým džemem. Všechny džemy už obsahují dostatečné množství cukru, takže už nic nepřidávám.