Recept Nepečený nutellový zákusek

Nebíčko v tlamičce! Nepečené řezy, připravené za pár minut. Chuťově fantastické. Konkurenci k tomuto zákusku jen tak lehce nenajdete. Určitě vyzkoušejte na nějakou oslavu narozenin, nám doma velmi chutnalo, tak dort plánuji připravit znovu k mým narozeninám. Autor: Petra

SUROVINY

Základ:

250 g kakaové sušenky

40 g máslo

100 ml broskvový džus

30 g čokoládový prášek (pro přípravu horké čokolády)

Bílá vrstva:

250 g Mascarpone

50 g moučkový cukr

250 ml smetana ke šlehání

Hnědá vrstva:

250 ml šlehačky

250 g mascarpone

150 g Nutelly

Vrch:

150 g čokoláda

150 ml smetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Dort jsem dělala v dortové formě o velikosti 22 cm.
  2. Sušenky pomocí mixéru rozdrtíme na jemný prášek, přidáme čokoládový prášek a postupně přidáváme rozpuštěné máslo střídavě s džusem (můžeme zvolit i multivitamin nebo meruňku).
  3. Připravenou směs rukama utlačíme na dno formy o průměru 26 cm, kterou jsme vyložili papírem a odložíme do chladničky.
  4. Nutellu rozpustíme ve vodní lázni a odstavíme. Přidáme mascarpone, promícháme a pak zlehka vmícháme i vyšlehanou šlehačku.
  5. Mascarpone spolu s moučkovým cukrem a rostlinnou šlehačkou (používám rostlinnou šlehačku, protože krásně drží tvar) utřeme do hladka. 
  6. Smetanu na polevu zahřejeme (pozor, nevaříme!) a odstavíme z ohně. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme.
  7. Na základ navrstvíme bílou nádivku, na bílou nádivku navrstvíme nutellovú nádivku a na vrch navrstvíme připravenou polevu ze smetany a čokolády. Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!
Příprava receptu Nepečený nutellový zákusek, krok 1
Příprava receptu Nepečený nutellový zákusek, krok 2
Příprava receptu Nepečený nutellový zákusek, krok 3