Voda, to je pocit čistoty a svěžesti a doleva nám jakousi radost. Po celém místě je právě sprcha ten čas, kdy máte prostor jen pro sebe. Umýt ze sebe vše nechtěné a vyjít z tudy jako “nový člověk”. Nicméně, někdy se nedostaví požadovaný pocit ale právě naopak. Víte díky jakým 5 věcem to tak je? Co to způsobuje?

1. Příliš dlouhá sprcha:

Čím déle budete ve sprše, tím horší to pro vás bude. Je to skutečně dokázáno, kdy se vědci zajímali o nepříznivé účinky na tělo. Pokud i vy máte rádi horkou sprchu, tak tady je důvod proč lze v ní už nebudete trávit tolik času. Horká voda pokožku zbytečně vysušuje což podnítí vznik vyrážky nebo svědění. Měli byste nejvíce 10 minut praktikovat takovou sprchu.

Houbičky na mytí:

Houbičky, žínky, houby a jiné věci na čištění pokožky, nejsou až takovým pomocníkem jak si myslíte ale právě naopak. Pokud je použito něco vícekrát, to znamená, že i o tolik více špíny a bakterií v nich bude. Nečekejte, že když jejich opláchnete jsou čisté. To může způsobovat kožní problémy a přenášet nepříjemné infekce.

3. Zbytečně horká voda:

Horká koupel a horká sprcha jsou oblíbeným relaxací nejen žen ale i mužů. Nicméně, měli bychom se zamyslet jestli je to opravdu prospěšné pro naše tělo. Vůbec! Zbytečně si vysušíte kůži a z vašeho přirozeného mazu nic nezůstane. V teplé vodě se daří i dalším problém, které někdy musí léčit až lékař.