Palacinky by mala dokázať pripraviť každá správna gazdinka, keďže ide o naozaj základné jedlo, ktoré sa ale hodí pre mnoho rôznych situácií. Existujú ako sladké, tak slané palacinky.

Celkovú podobu jedla určuje potom práve sladká, alebo slaná náplň. Vďaka širokým možnostiam výberu si toto jedlo môže vychutnať naozaj každý. Vyskúšajte týchto 11 skvelých náplní do palaciniek a uvidíte sami!

 1. vaječná náplň

Zmiešajte 6 nastrúhaných varených vajec s jemne nasekanými bylinkami, cibuľou a kôprom, dochuťte majonézou a naplňte palacinky.

 1. Hubová náplň

Osmažte 600 g šampiňónov s jemne nakrájanou cibuľkou na slnečnicovom oleji. Pridajte 2,5 lyžice múky a premiešajte. Pridajte 2 lyžice kyslej smotany a 1,5 hrnčeka mlieka. Nakoniec pridajte strúhaný syr a naplňte palacinky.

 1. Mäsová náplň

Uvarte 350 g hovädzieho mäsa a jemne nakrájajte. Pripravte si 2 jemne nakrájané cibule a osmažte ich na masle, až kým nebudú priehľadné. Pridajte mäso k cibuli, zmažte po dobu 8-10 minút, dochuťte soľou a korením a naplňte palacinky.

 1. Kuracia náplň

Uvarte 500 g kuracích pŕs. Mäso rozmelnite v mixéri s jemne posekaným kôprom. Pridajte 1 strúčik cesnaku, 2 strúhaná varené vajcia a 1,5 lyžice kyslej smotany. Dochuťte soľou a korením a naplňte palacinky.

 1. Lososová náplň

250 g údeného lososa nakrájajte na malé plátky. Palacinky namažte syrom mascarpone a jemnú horčicou. Pokvapkajte na ne pár kvapiek citrónovej šťavy a pridajte lososa. Dochuťte soľou a korením a naplňte palacinky.

 1. Sladká náplň s hrozienkami

Zalejte 60 g hrozienok horúcou vodou a nechajte stáť 10 minút. Potom sceďte. V miske zmiešajte 400 g tvarohu so žĺtkom, 2 lyžicami cukru, štipkou vanilky a hrozienkami. Nakoniec naplňte palacinky.

 1. Tvarohová plnka s čučoriedkami

V mixéri zmiešajte 200 g tvarohu, 2 lyžice cukru, 1 lyžicu kyslej smotany a 150 g čučoriedok. Touto zmesou naplňte palacinky.

 1. Tvarohová plnka s citrónom

Zmiešajte tvaroh s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy a lyžicou citrónovej marmelády. Naplňte palacinky a posypte ich cukrom.

 1. Banánová náplň

V mixéri zmiešajte 3 plátky banánu a 50 g smotany. Naplňte palacinky a ozdobte ich kakaom, škoricou, alebo roztavenou čokoládou.

 1. Jablková náplň

Nastrúhajte 2 jablká, zmiešajte ich s citrónovou šťavou a lyžicou drvených orechov. Pridajte lyžičku cukru a lyžičku škorice a naplňte palacinky.

 1. Kapustová náplň

Osmažte 300 g nakrájanej kapusty na masle. Pridajte jemne nakrájanú cibuľu. Potom zmiešajte kapustu, cibuľu, nastrúhané varené vajcia a dochuťte soľou a korením. Môžete pridať huby. Dochuťte soľou a korením a naplňte palacinky.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento super recept aj s vašimi priateľmi! Určite si tiež pochutnajú!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku pre tie najlepšie recepty na každý deň.

zdroj: sovkusom.ru