Recept Bramborová roláda se šunkou a sýrem

Super nápad na rychlou večeři. Těsto z brambor, uvnitř šunka a sýr. Do nádivky můžete přidat libovolnou surovinu, která vám nejvíce chutná, například kukuřici, klobásku, nivu,

SUROVINY

Budeme potřebovat:

500 g brambory

1 ks vejce

200 g hladká mouka

30 g máslo

50 g parmazán

šunka

plátkový sýr

sůl, pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Brambory omyjeme, očistíme a nakrájíme na malé kostičky. Uvaříme je v osolené vodě do měkka a pak připravíme klasickou bramborovou kaši (pokud vám zvýšila bramborová kaše z předešlého dne, klidně můžete použít i tu). Přidáme máslo, sůl, pepř, parmazán a důkladně promícháme.
  2. Přidáme vajíčko, hladkou mouku a zpracujeme hladké, měkké a nalepivé těsto, které necháme v lednici odpočívat 1 hodinu. Pokud jste měli bramborovou kaši z předešlého dne, nemusíte nechávat v chladničce, ale můžete rovnou vyválet na pracovní desce (můžete si pomoct pečícím papírem, do kterého vložíme bramborové těsto). Do středu uložíme šunku a sýr a opatrně srolujeme (znovu si pomůžeme pečícím papírem).
  3. Uložíme na papírem vyložený plech na pečení a dáme péct. Pečeme při teplotě 170 stupňů cca 25-30 minut. Upečenou roládu necháme vychladnout a podáváme. Nejlepší je studená, ale můžeme podávat i teplou.

* Hmotnost mouky je orientační, třeba odhadnout správnou hmotnost, protože každé brambory jsou jiné – jedne jsou méně vodnaté jako druhé. Přidávejte podle potřeby, abyste dostali měkké nelepivé těsto, se kterým se snadno pracuje.

Zdroj: Giallozafferano