Po tomto domácím hnojivu se všechny rostliny doslova změní před očima za 2-3 dny. Rostou mnohem rychleji a jejich stonky jsou silnější a zdravější. Ve své zahradě najdete vše, co k tomu potřebujete. Toto krmení pro mě fungovalo lépe než dnes velmi populární kvasnicové hnojivo!

Co budeme potřebovat ?

  • posekanou trávu (ideální je, pokud je v kombinaci s bylinami, kopřivou a jetelem)
  • vodu
  • vědro

Jak na to ?

Posekaná tráva by měla být o něco delší, ne úplně krátká. V ideálním případě by měla být tráva trochu vhlčí, ale ne příliš mokrá. Vložte trávu do černého plastového pytle. Pokud je tráva mokrá, položte tašku na slunce a nechte ji tam odstát. Pokud je příliš suchá, lehce navlhčete nalitím 2-3 šálků vody do pytle. Nechte trávu v uzavřeném sáčku na teplém místě asi 2-3 dny. Během této doby začíná proces kvašení.

Obecně fermentační proces probíhá při vyšších teplotách a teplota v takovém černém sáčku na teplém místě stoupá na 60-70 ° C. Výhodou je také to, že při takové teplotě jsou zničeny všechny patogeny, a v případě, že nějaký škodlivý hmyz se dostal do sáčku s trávou, zda housenky během této doby zemřou v sáčku. Po 2-3 dnech rozepněte pytel s nasečenou trávou a připravte plastový kbelík. Naplňte kbelík do poloviny připravenou travní směsí a vodou stojatou vodou. Nechte kbelík s takto připraveným hnojivem stát alespoň 2 hodiny, aby se všechny užitečné látky z trávy dostaly do vody.

Vypusťte roztok a nalijte do konve. Používáme ho neředěný a zalijeme asi 1 litrem každou rostlinu. Uvidíte, jak rostliny, které přestaly růst, po této výživě porostou. Garantujeme vám že vám bude úroda kvést před zraky.