Řezané květy jsou velmi oblíbeným darem, který uspokojí každou dámu. Nevýhodou těchto květin ale je jejich omezená trvanlivost. Proto vám ukážeme osvědčený trik, díky kterému vám doma zakoření kterákoliv řezaná květina, kterou budete mít doma. Po zakořenění si můžete květinu zasadit a pěstovat doma a užívat si její krásu neustále.

Řezané květiny

Řezané květiny každá žena miluje a velmi ráda je jimi obdarována, ale vždy je škoda, když květina umře a my ji musíme vyhodit. Díky tomuto triku si ale můžete tyto květiny uchovat navždy. 

Sadba

Řezanou květinu si doma nevypěstujete, pokud ji pouze dáte do hlíny. Stejně jako ve vodě, by po několika dnech zahynula. Nejprve je totiž nutné vypěstovat kořenový systém. Až poté, co vypěstujete kořeny, je možné květinu zasadit do půsy.

Kořeny

Abyste vypěstovali vlastní kořeny řezané rostliny je nutné mít výhonek alespoň 20 cm dlouhý. Ideálně celý stonke zbavte zbytečných listů i zárodků květů. Následně si můžete zvolit jedne ze 3 způsobů, jak kořeny vypěstovat.

Kvasinky

Droždí lze být využito mnoha způsoby. Droždí totiž podporuje i růst květin stejně, jako hnojivo.
Připravte si proto 1 litr vody, do kterého dejte lžičku sušeného droždí. Následně květinu vložte do této vody na alespoň 1 den.
Poté je dobré stonek vyjmout z vody a omýt vlažnou vodou. Následně stonek vložte do vázy s čistou vodou. Tu pravidelně dolívejte ale neměňte.
Během několika dní by se ěmly objevit první kořínky, které nechte povyrůst a následně můžete přejít k samotnému sázení.

Med

Metoda je v zásadě stejná jako u kvasinek. Opravdu, i zde je vhodné zpočátku vzít litr vody. 2 čajové lžičky medu přidejte do vody.
V této směsi nechte stonek cca 12 hodin a poté stonek přendejte do čisté vody a čekejte na růst kořenů.

Aloe vera

V případě, že máte rostlinu doma, můžete z ní vylisovat šťávu. Pokud rostlinu po ruce nemáte, je dobré zakoupit výtažek z aloe vera v obchodě.
Vezměte 1 litr vody a do ní přidejte 10 kapek nektaru z aloe vera.
Rostlinu nechte v tomto roztoku až 14 dní.
Po této době budou rašit první kořínky a v tu chvíli přidejte do vody další kapky nektaru z aloe vera.

Správné sázení

Hlavním faktorem je, aby byl květináč dostatečně velký, aby se z něj stala půda, která je plánována na květy a propracované rostliny. Hlína by měla být také volná a dostatečně vlhká.