Mnoho lidí vůbec netuší, že čištění pračky je cestou, jak prodloužit její životnosti, i jak zajistit lepší efektivitu praní. Kdo se své pračce nevěnuje, ten se následně celkem výrazně diví tomu, jak je možné že z pračky tahá nevyprané oblečení, nebo jak je možné, že pračka po pár letech odešla.

Mnoho problémů

Čištění pračky by se nemělo podceňovat hned z několika důvodů. Pokud se podíváme na ten první, tak je to vodní kámen. Kdo má tvrdou vodu, ten jistě ví, co dokáže udělat a napáchat. Postupně se usazuje a to se na životnosti pračky negativně podepíše.

Druhým rizikem jsou klasické nečistoty. Ty se do pračky dostanou ze špinavého oblečení. Řada z nich sice odteče potrubím pryč, ale část jich v pračce zůstane. A v ní se také usazují. A tak se následně mísí s vodou při praní, pomáhají s tvorbou bakterií a vytváří nepříjemný zápach.

Metoda s pracím práškem

První metoda čištění pračky je velmi jednoduchá a je založena na použití pracího prášku. Ten dejte do dávkovače jako obvykle. Do pračky ale nedávejte prádlo, a zapněte ji prázdnou. Důležité je také zvolit správný program.

Měl by to být ten nejvyšší, tedy ten s největší teplotou. Ta by měla být alespoň 90 stupňů. Takto nechte svou pračku pracovat a bude o poznání čistší.

Metoda s octem

Druhá metoda čištění pračky je založena na použití octu. Zatímco prací prášek se hodí hlavně na běžné nečistoty, tak ocet je pomocníkem ve chvíli, kdy chcete odstranit bakterie a vodní kámen. Část octu se nalije tam, kde se dávkuje prášek a zbytek do bubnu. A opět je třeba zapnout program na nejvyšší stupeň.

Metoda s tabletou do myčky

Třetí metoda je rozhodně tou nejlepší a nejzajímavější. Pomůže s nečistotami, usazeninami, vodním kamenem a bakteriemi. Co použít? Klasickou tabletu do myčky. Vhoďte ji do dávkovače pro prací prášek a zapněte opět program s nejvyšší teplotou. Nechte ho projít a vaše pračka bude dokonalá.