Recept Úžasný tvarohový koláč z hrnku s polevou ze zakysané smetany

Fantastický tvarohový koláč, při pečení kterého nepotřebujete žádnou váhu. Postačí Vám hrnek o objemu 250 ml. Poleva je z čokolády a zakysané smetany, je vynikající. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

2 ks vejce

1 hrnek kr. cukr

1/2 hrnku olej

2 hrnky hladká mouka

1 bal. prášek do pečiva

1 bal. vanilkový cukr

1 hrnek mléko

2 PL kakao

marmeláda na potření těsta

Krém:

300 ml voda

2 bal. vanilkový pudink

4 PL kr. cukr

2 bal. jemný tvaroh

trošku kakao

trošku rum

250 g máslo

podle chuti moučkový cukr

Poleva:

1 ks čokoláda na vaření

2 bal. zakysaná smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s kr. a vanilkovým cukrem do pěny, přidáme olej a mléko. Následně už jen vařečkou zamícháme prosetou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Polovinu těsta nalijeme na plech, který jsme vyložili papírem a do druhé poloviny zamícháme i kakao. Navrstvíme cik cak na světlé těsto a dáme upéct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 25 minut.
  2. Vodu osladíme cukrem, přidáme pudinkové prášky a uvaříme hustý pudink, který odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlého, ale ještě teplého pudinku zašleháme tvaroh. Máslo utřeme s moučkovým cukrem a rumem do pěny, postupně přidáme vanilkový pudink s tvarohem a vyšleháme nadýchaný krém.
  3. Polovinu naneseme na těsto potřené marmeládou, druhou část obarvíme kakaem. Na světlý krém naneseme kakaový a pěkně uhladíme.
  4. Na tmavý krém naneseme polevu z čokolády a zakysané smetany (do roztáté čokolády zamícháme smetanu). Uděláme vzory vidličkou a odložíme do chladničky ztuhnout.
Příprava receptu Úžasný tvarohový koláč z hrnku s polevou ze zakysané smetany, krok 1
Příprava receptu Úžasný tvarohový koláč z hrnku s polevou ze zakysané smetany, krok 2