Orchidej si v psolednch letech našla místo v srdci mnoha lidí. Samotné pěstování této rostliny není ale nic snadného. Orchidej vyžaduje rašelinovou půdu a jemné zalévání.  Aby ale měla květina dostatek živin, je potřeba květině něco dodat. Poradíme vá, jak docílit kouzelných květů plných barev.

Banánová slupka

Zázrakem pro pěstování rochidejí e banánová slupka, která květině dokáže dodat mnoho potřebných živin. Banánová slupka obsahuje mnoho účinných a důležitých lsložek, které silně podporují orchidej po dobu kvetění.

Látky banánové slupky

  • draslík
  • fosfor
  • hořčík
  • dusík

Všechny tyto látky jsou hotovým zlatem rpo správný růst orchidejí. Rostlina sama pohltí tolik látek, kolik právě potřebuje, proto není mžonost rostlinu předávkovat.
Ukážeme vám 3 metody, jak vyrobit banánové hnojivo.

Čaj z banánové slupky

Nechte banánové slupky nějakou dobu na slunci. Ve chvíli, kdy slupka ztvrdne, ji rozsekejte. 1 lžičku této drti vložte do 200 ml vařící se vody. Chvilku povařte a následně nechte chladnout. Po vychladnutí zalijte touto tekutinou rostlinu.

Banánová tinktura

2 banány oloupejte a slupku dejte do skleněné nádoby. Zalijte 2 litry vody a nechte odstát 2 dny. Po 1 dnech zceďte tekutinu přes utěrku a tekutinu namíchejte vodou v poměru 1:1.

Prášek

Banánovou slupku nakrájejte na kousky a obrácené dužinou vzhůru rozmístěte na plech. Upečte je v troubě tak, aby byly křupavé a suché. Následně je nechte vychladnout, rozemelte na prášek a přidejte do květináče vaší rostliny.

Péčování o rostlinu

Toužíte po silných a krásně zbarvených listech orchideje? Díky banánové slupce budou silně, zdravé a překrásné. Jakmile zpozorujete růst nového listu nebo výhonku, přihnojujte rostlinu podle předchozích metod.
Pokud si domu přinesete rostlinu, která právě kvete, začněte s hnojením až 4 měsíce poté.