Orchideje jsou velmi krásné, jemné a oblíbené. Hodně lidí má pocit, že je velice těžké ji pěstovat, protože ji zabije i sebemenší chyba. To je ale velký omyl. Ve skutečnosti stačí jen pár kroků a trochu cviku, a můžete mít neustále nádherně kvetoucí orchidej, kterou vám budou závidět všichni v širokém okolí.

4 klíčové elementy

Možná vypadá pěstování orchidejí na první pohled jako velmi těžký úkol, který s největší pravděpodobností nepřinese ovoce. Tak to ale být nemusí. Úplně stačí, když se rostlina bude cítit příjemně. Poté nádherně vykvete a přinese vám spoustu radosti. A přitom k tomu stačí vychytat jen čtyři maličkosti. Jaké?

  • Místo – ideální je teplé a světlé, ale nesmí tam slunce pražit od rána do večera.
  • Teplo – orchideje potřebují docela teplo, takže udržujte v místnosti stálé, příjemné teploty.
  • Zalévání – nikdy je nenechte vyschnout, protože potřebují neustálý příjem tekutin.
  • Nádoba – všimli jste si, že v květinářství prodávají orchideje pouze v průhledných obalech? Není to žádná náhoda, proto je prvních pár let nepřesazujte a vždy je nechávejte ve skle nebo průhledném plastu.

Další péče

Většina rostlin potřebuje určitou péči. Některé větší, jiné menší. Tato květina patří mezi ty, které si vaší pozornosti cení nade vše. Pokud jí ale poskytnete k životu skvělé podmínky, odmění se vám. Změna přitom může nastat již po pár týdnech, i když už ji máte nějakou dobu doma a nechce se jí kvést.

Když rozkvete, možná se u ní objeví i boční stonky květů. To není žádný problém, klidně je tam nechte. V případě, že vám ale začne vysychat, vyplatí se je odstranit, aby mohla opět nabrat sílu. Tyto boční výhonky ji totiž mohou příliš vyčerpávat a v důsledku toho se může stát, že vám odejde. Pečujte o ni dobře, hojně ji zalévejte a sami brzy uvidíte, že se jí bude dařit skvěle a vy se s ní budete moci chlubit před přáteli.