Pokud vás trápí ucpané nosní dutiny, dr. Alan Mandell přišel na způsob, jakým si může každý pomoci. Vyšel z předpokladu, že pro fungování veškerých procesů v těle je důležitý pohyb. Pohyb je základní předpoklad zdraví. Po celém světe trápí nosní dutiny miliony lidí, problémy souvisejí

  • a alergiemi
  • s tím, co vdechují, ale i
  • s běžným nachlazením.

Komplex obličejových dutin

Dutiny v obličeji se dělí do několika skupin, dvě velké se nacházejí pod očima, další dvě, o něco menší, leží nad očima, další mezi očima, a některé dokonce až za očima. Povrch všech dutin tvoří sliznice, složená z buněk produkujících sliz. Jsou zde rovněž mikroskopické struktury připomínající při zkoumání pod mikroskopem štětinky. Celý tento systém se podílí na filtraci toho, co se dostane do nosu. Pokud se však zvýší produkce slizu, dutiny se začnou ucpávat a dokonce natékají, což může působit silnou bolest.

Pohybem k obnově funkčnosti systému

Sám dr. Mandell měl v minulosti velké problémy s dutinami, a to ho přimělo zamýšlet se nad možným řešením. A právě tehdy přišel s poznatkem, že nedostatek pohybu způsobuje také ztrátu funkčnosti. Řešením problému ucpaných dutin je tedy rozpohybování nosní přepážky, a to tahem do stran (po obou stranách nosu). Pouhých 10 sekund postačí, aby došlo k stimulaci nervových zakončení a následné drenáži, tedy odvodu přebytečných látek z dutin. Po velice krátké době pocítíte výraznou úlevu a budete se cítit mnohem lépe.

Vlastní popis techniky

Pokud jde o vlastní postup, začíná se levou částí nosu a tváře. Levým palcem zatlačte pod levou lícní kost, a to směrem nahoru a k pomyslné desáté hodině na hodinovém ciferníku. Ukazováček a prostředníček pravé ruky přiložte z levé strany vedle sebe na spodní část nosu a tlačte opačným směrem než palcem levé ruky. Po 10 sekundách udělejte totéž na pravé části nosu a tváře, zrcadlově.

Tímto postupem jste stimulovali neurologické struktury oblasti nosu, což způsobí odvod přebytečných kapalin a usazenin. Již v průběhu 10 až 15 minut pocítíte změny. Tuto techniku můžete opakovat několikrát denně.

Dr. Mandell je přesvědčen, že tento inovativní postup pomůže mnohým lidem s jejich problémem, stejně, jako pomohl i jemu samotnému.