V tomto článku nájdete 22 veľmi jednoduchých receptov na cukrovinky a čajové pečivo, ktoré si môžete pripraviť v pohodlí domova. 

Vaša rodina, známi aj priatelia budú určite ohromení takouto ponukou.

Už si stačí len vybrať 🙂

mäkké sušienky

Zloženie: 500 g múky, 100 g masla, 150 g vanilkového prášku, 20 g prášku na pečenie, 4 celé vajcia, kyslá smotana.

Zmiešajte prísady a nechajte cesto pár hodín odpočívať. Potom vyvaľkajte a vykrájajte požadované tvary. Pečte dozlatista.

orechové sušienky

Zloženie: 250 g masla, 250 g cukru, 250 g mletých a sladkých mandlí, 8 mletých horkých mandlí, citrónová kôra, 500 g múky, soľ.

Zmiešajte maslo a múku, pridajte orechy, strúhanú citrónovú kôru, múku a štipku soli. Premiešajte. Z cesta naberajte malé kúsky a pečte ich na plechu s papierom na pečenie dozlatista.

vanilkové sušienky

Zloženie: 7 celých vajec, 500 g cukru, 500 g múky, 1 balenie vanilkového cukru, štipka soli.

Všetkých 7 celých vajíčok sa zmieša s cukrom a pridá sa múka, vanilkový cukor a soľ a dobre sa premieša. Z cesta vytvarujte požadované tvary a naskladajte ich na plech. Pečte pri 120 stupňoch.

Sušienky s marmeládou

Zloženie: 250 g múky, 140 g masla, 70 g cukru, 1 žĺtok, cukor, džem.

Zmiešajte maslo, cukor, vajcia, múku a potom je dobre premiešajte.

Cesto vyvaľkajte a vyrežte požadované tvary. Potrite cukrovinky žĺtkom a posypte cukrom. Pečte pri strednej teplote. Nakoniec k sebe zlepte vždy dve časti marmeládou.

roláda

Zloženie: 250 g sušienok, 100 g práškového cukru, 1/2 dl čiernej kávy, 1/2 dl rumu, 10 dkg mletých orieškov alebo maku. náplň: 10 dkg práškového cukru, 10 dkg masla.

Podrvíme sušienky a dobre premiešame s mletými orechmi, cukrom, čiernu kávou a rumom. Potom cesto natiahneme na plastovú fóliu. Zmiešajte cukor s maslom a touto náplňou potrite základ. Zabaľte do rolády a nechajte stuhnúť v chladničke.

syrové sušienky

Zloženie: 1 kg múky, 25 dkg margarínu, 5 dkg tuku, 1 balenie prášku do pečiva, syr, 2 celé vajcia, 1 balenie rasce, 4 dkg soli, minerálka

Zmiešajte múku s margarínom a tukom, pridajte prášok do pečiva, vajcia a rasca. Pridajte soľ a minerálku. Vyvaľkajte cesto a vykrájajte tvary. Pomažte každú sušienku vajcom, posypte syrom a pečte dozlata.

arašidové sušienky

Zloženie: 17 dkg pražených arašidov, 8 žĺtkov, 14 dkg múky, 5 dkg roztaveného masla, džem, cukor 15 dkg.

Zmiešajte arašidy s 8 žĺtkami, maslom, cukrom a múkou. Cesto vyvaľkajte a vykrájajte tvary. Tieto pečte na plechu a po upečení zlepte k sebe džemom vždy dva kúsky.

mandľové sušienky

Zloženie: 25 dkg múky, 20 dkg maslo, 2 žĺtky, 12 dkg mletých mandlí, 4 horké mandle, slaná soľ, 10 dkg cukru, strúhaná citrónová kôra, škoricový cukor.

Zmiešajte maslo s múkou, 2 žĺtky, mletými mandľami, štipkou soli a cukru do cesta. Vyvaľkajte cesto a vykrájajte tvary. Každý kúsok potrite vajcom a posypte škoricovým cukrom. Upečte dozlatista v rúre.

Orieškové tyčinky

Zloženie: 14 dkg masla, 14 dkg múky, 14 dkg cukru, 25 dkg pražených a lieskových orechov, 1 balenie vanilkového cukru, 3 žĺtky, cukor, citrónová kôra.

Maslo dobre premiešajte s cukrom, pridajte žĺtok, múku, strúhanú citrónovú kôru, vanilkový cukor, lieskové oriešky a premiešajte. Cesto vyvaľkajte a nakrájajte na tenké plátky. Upečte dozlatista v rúre.

mrkvové zákusky

Zloženie: 20 dkg múky, 15 dkg margarínu alebo tuku, 18 dkg strúhanej mrkvy, 1/2 balíčka prášku do pečiva, 1 balenie vanilkového cukru.

Múku s margarínom (alebo tukom) zmiešajte v mise, pridajte mrkvu so šťavou, pridajte prášok do pečiva a vanilkový cukor. Cesto vyvaľkajte, vykrájajte tvary a pečte na plechu dozlatista.

ruské cukrovinky

Zloženie: 12 dkg cukru, 2 celé vajcia, 12 dkg masla, 25 dkg múky, 1/2 prášku do pečiva, 15 dkg mletých mandlí, 15 dkg cukru, pol hrnčeka mlieka, balenie vanilkového cukru, 5 dkg hrozienok, mletá škorica.

Zmiešajte cukor, celé vajcia, 12 dkg masla, múku a prášok do pečiva. Vyvaľkajte 2/3 cesta a vykrájajte z neho kolieska. Do stredu každého z nich umiestnite nasledujúce zmes: zmiešajte mleté ​​mandle s 15 dkg cukru a mliekom, potom pridajte vanilkový cukor, hrozienka, 5 dkg masla a škoricu. Zo zvyšného cesta vykrájajte kolieska a Prekryte nimi náplň. Pečte na plechu v rúre do zlatista.

lacné sušienky

Zloženie: 60 dkg múky, 20 dkg tuku, soľ, 2 dkg droždia, 2 lyžice cukru, mlieko, prášok napečeniu, marmeláda

Zmiešajte všetky prísady okrem marmelády, pripravte cesto a nechajte vykysnúť. Cesto vyvaľkajte a vykrájajte tvary. Pečte na plechu do zlatista, a nakoniec namažte marmeládou.

dvojfarebné koláčiky

Zloženie: 50 dkg múky, 25 dkg masla, 1 balenie vanilkového cukru, 1/2 balenie prášku do pečiva, 25 dkg cukru, 2 celé vajcia, mlieko, 3 lyžice kakaa, džem.

Zmiešajte múku s maslom, pridajte vanilkový cukor, prášok do pečiva, vajíčka s malým množstvom mlieka a potom všetko premiešajte. Cesto je rozdelené na dve časti, do jednej pridajte niekoľko polievkových lyžíc kakaa. Cestá vyvaľkajte a vykrájajte tvary. Upečte na plechu, a nakoniec spojte džemom vždy dve časti.

Jednodušky

Zloženie: 50 dkg múky, 25 dkg masla, 25 dkg cukru, 6 celých vajec, strúhaná citrónová kôra, soľ, 6 vaječných bielkov.

Zmiešajte maslo, 6 celých vajec, múku, cukor, strúhanú citrónovú kôru a pridajte penu zo 6 vaječných bielkov. Potom cesto premiešajte, vyvaľkajte, vykrájajte tvary a upečte na plechu dozlatista.

mandľové cukrovinky

Zloženie: 75 dkg múky, 50 dkg masla, 12 dkg cukru, 8 vaječných žĺtkov, soľ, citrónová kôra, škoricový cukor, 6 horkých mandlí.

Zmiešajte vaječné žĺtky, múku, štipku soli, strúhanú citrónovú kôru a premiešajte. Cesto vyvaľkajte a vykrájajte tvary. Každý tvar pomažte žĺtkom, posypte škoricovým cukrom a mandľami a upečte v rúre na plechu.

ľahké pusinky

Zloženie: 12 dkg múky, 12 dkg práškového cukru, 12 dkg mletých mandlí, 4 celé vajcia.

Zmiešajte všetky prísady a vytvorte na plechu z cesta malé pusinky. Upečte v rúre a môžete podávať.

Hviezdy

Zloženie: 70 dkg múky, 15 dkg masla, 20 dkg cukru, 1 balenie prášku do pečiva, 1 balenie vanilkového cukru, 2 celé vajcia, 2 žĺtky, 2-3 lyžice kyslej smotany.

Zmiešajte všetky prísady do cesta. To vyvaľkajte a vykrájajte z neho hviezdičky. Každú z nich potrite vajíčkom a posypte cukrom. Pečte v rúre dozlatista.

zemiakové sušienky

Zloženie: 60 dkg múky, 30 dkg strúhaných zemiakov, 25 dkg margarínu, 1 balenie prášku do pečiva, 1 balenie vanilkového cukru, 2 žĺtky, 20 dkg cukru, kyslá smotana, soľ, semienka rasce.

Zmiešajte cukor s kyslou smotanou a pridajte zmes do roztaveného margarínu. Pridajte múku, zemiaky, prášok do pečiva, vanilkový cukor, vaječné žĺtky a zmiešajte dohromady. Rozvaľkajte cesto, vykrájajte tvary a upečte. Cesto môžete použiť aj v slanej variante bez cukru.

jemné cukroví

Zloženie: 25 dkg masla, 1 celé vajce, 3 žĺtky, 12 dkg cukru, 12 dkg mletých sladkých mandlí, 40 dkg múky, strúhaná citrónová kôra, štipka soli.

Zmiešajte maslo, celé vajcia a pridajte 3 žĺtky, múku, strúhanú citrónovú kôru, mletej sladkej mandle, štipku soli a utvorte cesto. Potom ho vyvaľkajte na hrúbku pol centimetra, vykrájajte tvary a poskladajte ich na plech. Každý pomažte žĺtkom, posypeme mandľami a upečte dozlatista.

mandľové sušienky

Zloženie: 12 dkg cukru, 12 dkg strúhaných mandlí, 12 dkg masla, 12 dkg múky, strúhaná citrónová kôra, 3-4 žĺtky.

Zmiešajte maslo s cukrom, pridajte žĺtky, múku, strúhanú citrónovú kôru, nasekané mandle a potom dobre premiešajte. Rozvaľkajte cesto, vykrájajte tvary a poskladajte ich na plech. Každý kúsok potrite vajíčkom a upečte v rúre.

Medové sušienky

Zloženie: 60 dkg vločkové múky, 10 dkg tuku, 2 lyžice medu, 20 dkg cukru, 1 lyžička sódy, mletá škorica, 1 šálka nakrájaných orechov, 2 celé vajcia, 6 lyžicou kyslej smotany, džem.

Zmiešajte všetky suroviny, cesto vyvaľkajte a vykrájajte kolieska. Do stredu každého z nich dajte orech. Cukroví upečte dozlatista na plechu.

Babičkine cukrovinky

Zloženie: 1 balenie sušienok, 7 dl mlieka, 3 polievkové lyžice cukru, 2 polievkové lyžice múky, 2 celé vajcia, 1 balenie vanilkového cukru, rum, džem, cukor.

Rozdrvte sušienky a dajte ich do misky. Zmiešajte 3 polievkové lyžice cukru s múkou, mliekom, 2 žĺtky, vanilkový cukor nad parou, premiešajte, odstráňte z tepla a ochlaďte. Vmiešajte trochu rumu, potom túto zmes pridajte k sušienkam v miske a nechajte pol dňa odpočívať. Pridajte penu z bielkov a premiešajte. Cesto vyvaľkajte a vykrájajte požadované tvary. Upečte cukroví na plechu a podávajte teplé.

Tak, a už si stačí len vybrať!

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: bidista.com