Ak milujete datle,  datľovník, ako rastlinu, dnes si prídete absolútne na svoje. V dnešnom článku sa totiž dozviete, ako taký datľovník vypestovať rovno u Vás doma.

V našej klíme sa takému datľovníku darí veľmi dobre.

Ak pridáte aj správnu starostlivosť a budete ochotní dodržiavať isté pokyny, máte na rozkvitnutý datľovník úspešne zamiesené.

Takto budeme postupovať:

  1. Ďatle si dajte na desiatu a kôstku nezahadzujte. Umyte ju dôkladne teplou vodou a uistite sa, že na kôstke nezostal ani kúsoček dužiny. Ten by veľmi rýchlo odhnil a kontaminoval aj kôstku.
  2. Povrch kôstky ľahko opilujeme pilníkom. Tieto kôstky najskôr namáčame po dobu piatich dní v teplej vode o 35 stupňoch. Vodu vždy po šiestich hodinách vymeňte. Keď kôstky napučia, je čas ich zasadiť.
  3. Semená datľovníka potom zasaďte do menšieho kvetináča s účelnými odvodňovacími otvormi. Výsev je najlepší do substrátu rašeliny s prímesou piesku.

4. Semená saďte do zeminy vertikálne a do hĺbky 1,5 cm. Datľovník potom umiestnite na svetlé miesto, ale nie na priame slnko. Skôr do polotieňa a nezabudnite na výdatnú zálievku.

5. Semená rastú po dobu 1-6 mesiacov. Keď prvé stonky dosiahnu dĺžku 8-10 cm, je na čase ich presadiť do jednotlivých kvetináčov s priemerom cca 9 cm. Kvetináč opäť vyplňte rašelinou s prímesou piesku.

6. Optimálna teplota pre datľovníky je 22-25 ° C v lete a 16-18 ° C v zime. Opäť dbajte na to, aby rastliny mali dostatok svetla, ale aby ich slnko nespálilo. Pre zálievku používajte teplú stojatú vodu. Na jar a v lete zalievajte trikrát, a v zime bude stačiť raz týždenne.

7. Odporúča sa jedenkrát za rok presadiť mladú datľovú palmu do nového kvetináča, ktorého priemer je o dva centimetre väčší, než ten predchádzajúci.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Perfektné!

zdroj: sovkusom.ru