Recept Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP

Tento vánoční zákusek peču často na svátky. Je velmi chutný s vůní medu a skořice. Teď jsem ho vylepšila a zdobené kytičky a broskvový krém. Každý, komu ho nabídnu mi dřív pochválí design a to ještě neví ani jak chutná a potom pochválí i tu zmíněnou chuť. Je vynikající a já ho mám také velmi ráda. Zkuste a budete spokojeni, věřte mi. Autor: Izabelka

SUROVINY

Těsto:

550 g. hladká mouka

100 g vepřové sádlo

100 g med

200 g moučkový cukr

2 ks celá vejce

2 PL kakao holandské

1 ČL soda bikarbona

1 ČL skořice

2 PL smetana

Krém:

400 g tvaroh

250 g mascarpone

100 g moučkový cukr

1 ks citronová kůra a šťáva

1 ČL vanilková příchuť (aroma)

1 bal. želatina

370 ml broskvový džem domácí

Broskvový krém:

4 PL broskvový džem

100 ml voda

1 bal. zlatý klas nebo vanilkový pudink

Poleva:

200 g bílá čokoláda

1 PL olej

1 PL máslo

1 PL smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravila jsem si těsto. Mouku jsem prosála na pracovní desku. Do rendlíku jsem dala na sporák roztát med, sádlo a cukr. Když se vše roztálo, přidala jsem kakao, skořici, vejce, sodu a všechno jsem dobře promíchala.
  2. Tekutou medovou hmotu jsem po částech přidávala do těsta a promíchala. Nakonec jsem vše spolu i se smetanou smíchala a vypracovala nelepivé těsto. Těsto jsem rozvážila na 5 stejných částí. Těsto jsem nechala odpočívat půl hodinu. Každý bochník jsem vyválela na papíře na pečení, těsto se nelepilo, nebylo nutné podsypávat. Popichala jsem ho před pečením vidličkou. Vyválené 4 kusy těsta jsem ukládala na sebe, aby se nevysušilo pokud ho budu péct.
  3. Pátý plát těsta jsem rozválela na tenko a vykrojila jsem formičkou kytičky. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a každý kus se pekl 5 min. Upečené kusy těsta jsem ukládala opět na sebe a nechala chladit.
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 1
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 2
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 3
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 4
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 5

4. Připravila jsem si krém. Mascarpone, tvaroh a cukr jsem smíchala v misce. Podle návodu na balíčku jsem připravila želatinu. Do želatiny jsem přidala ihned 4 lžíce krému a smíchala, postupně jsem zamíchala i zbytek krému. Přidala jsem vanilkovou příchuť a kůru a šťávu z citronu. Krém jsem rozdělila na 2 stejné části a uložila do chladničky.

Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 6
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 7

5. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem uložila první plát těsta. Natřela jsem ho horkým džemem. Na džem jsem natřela první polovinu krému. Na krém jsem položila druhý plát těsta a připravila jsem si broskvový krém. Na sporák jsem dala ohřát džem a přilila jsem k němu pudinkovou hmotu, míchala jsem pokud hmota nebyla hustá.

6. Tuto hmotou jsem natřela druhý plát těsta a přikryla jsem do dalším plátem. Potřela jsem ho horkým džemem a natřela druhou polovinu krému. Položila jsem poslední plát těsta. Tento koláč jsem na noc zatížila a uložila do chladničky.

Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 8
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 9
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 10
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 11
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 12

7. Druhý den jsem udělala čokoládovou polevu a polila. Dala jsem ztuhnout do lednice.

8. Takto je koláč dokončen a může se krájet na řezy. No já jsem šla dál. Z 250 g šlehačky 36%, cukru a perníkového koření jsem vyšlehala tuhou šlehačku, dala jsem cukrářského sáčku a dělala jsem na řezy růže a do každé jsem zapíchla vykrojené květy. Přeji vám dobrou chuť.

Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 13
Příprava receptu Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP, krok 14