Recept Strouhaný tvarohovo-jablečný koláč (bezvaječný)

Tenhle koláč není nijak složitý a zvládne ho každý. Navíc v těchto již podzimních dnech je prostě nutností :). Trochu mi v něm chyběla skořice, ale zase na druhou stranu je z něho krásně cítit RUM. Až ho budu péct znovu, zkusím dát místo Rumu skořici. Než náplň v koláči postrouhám těstem, posypu ji ještě skořicí. Rumu dám méně nebo ho vynechám úplně, ale to už bude maličko jiný recept. Autor: Dvě v troubě

SUROVINY

Těsto:

150 g polohrubé mouky

50 g pšeničné celozrnné mouky (jemně mletá, ale není nutností)

1 lžička (vrchovatá lžička) holandského kakaa

1/2 sáčku prášku do pečiva

2 lžíce mléka

1 lžíce rumu

1 lžíce cukru krupice nebo balení vanilkového cukru

125 g másla

Na náplň:

250 gměkkého tvarohu1 bal.vanilkový cukr3 lžícerumu70 gcukru krupice1/2 lžícesolamylu nebo vanilkového pudinku)4 ksmenší oloupaná jablka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do mísy vsypeme obě mouky, přidáme prášek do pečiva, kakao, cukr a promícháme. Přidáme mléko a RUM a spojíme je s moukou. Poté přidáme nastrouhané máslo. Vše ručně propracujeme, až nám vznikne hladké těsto které nelepí. Jednu třetinu těsta oddělíme a dáme do mrazáku na ztuhnutí.
  2. Dále si připravíme náplň. Všechny suroviny mimo jablek pečlivě vmícháme. Nakonec přidáme na jemné plátky nakrájená jablka a jemně promícháme.
  3. Dvě třetiny těsta si vyválíme, vložíme do formy, upravíme, mírně propícháme a vložíme na něj náplň.
  4. Zbylé těsto vyndáme z mrazáku a postrouháme na hrubém struhadle na náplň. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 175°C asi 30 minut.
  5. Koláč necháme vychladnou a pak krájíme.
Příprava receptu Strouhaný tvarohovo-jablečný koláč (bezvaječný), krok 1
Příprava receptu Strouhaný tvarohovo-jablečný koláč (bezvaječný), krok 2

Zdroj:Dvě v troubě