V létě je běžná konzumace ovoce, alkoholu a sladkého. Skvrny od nich se přitom do pohovky nebo koberce snadno zažerou tak, že je nemůžete dostat pryč. Máte poté tři možnosti. Žít s flekatou pohovkou, pořídit si novou, anebo vyzkoušet jeden snadný postup, díky kterého vyčistíte prakticky všechno. Velkou výhodou je, že na to nepotřebujete nic nákladného a vše snadno seženete v obchodě.

Všechny potřebné ingredience

V první řadě byste si měli připravit produkty, se kterými budete přímo pracovat. Tím máme na mysli ochranné rukavice, lahev s rozstřikovačem, čistý kartáč a čistý hadřík. Až budete mít toto nachystané, můžete se vypravit do obchodu a sehnat pár věcí, ze kterých následně vytvoříte přirozenou čistící směs, která odstraní i ty největší a nejodolnější skvrny. Potřebujete:

  • 500 ml vody,
  • 140 ml alkoholu,
  • 100 ml octa,
  • 40 gramů jedlé sody a jednu polévkovou lžíci máchadla.

Jednoduchá aplikace

Příprava je pochopitelně velmi jednoduchá. Všechny výše uvedené ingredience smíchejte v lahvi dohromady, tedy vodu, alkohol, ocet, jedlou sodu a trochu aviváže. Nemusí jí být příliš. Vše dobře protřepejte a nastříkejte na skvrnu. Čalounění nemusíte předem příliš namáčet. Směs nechte chvíli působit a poté začněte pracovat s kartáčem. Možná budete muset chvíli pracovat, ale snažte se příliš netlačit, abyste látku neprodřeli. Z toho už by vám nepomohlo vůbec nic.

Ve chvíli, kdy uvidíte, že skvrna začíná pouštět, otřete ji čistým hadříkem. Uvidíte, že flek půjde dolů téměř sám od sebe. Počkejte, až dané místo pořádně vyschne a pohovka nebo koberec budou v původním stavu. Jde o skvělý, jednoduchý a hlavně levný způsob, jak získat zpět zašlé a poškozené textilie, které byste jinak museli vyhodit, anebo platit spoustu peněz odborníkům za jejich vyčištění. Tohle zvládnete sami, během pěti minut a téměř zadarmo.