Pěstování ředkviček je možností, jak si pochutnat na plodině, která je chutnější a zdravější než ta z obchodů. Jak ale docílit toho, aby byla úroda velká? S tím vám pomůžeme, díky jednomu triku zkušených zahrádkářů. Najednou zjistíte, že dosáhnout velké úrody není až tak složité, jak se může na první pohled zdát.

Základem jsou plata od vajec

Nebudeme vás napínat a rovnou vám prozradíme, co je základem pro pěstování ředkviček. Jedná se o plata od vajec. Konkrétně ta plata, která jsou určena na 30 vajíček. Ta si opatřete. A čím více jich bude, tím více ředkviček budete moci sklízet.

Hlínu přímo do nich

Když plata od vajec máte, můžete se pustit do prvního kroku, který je s pěstováním ředkviček spojený. Tím krokem je odříznutí spodní části dané formy. Potom ji jenom položíte do záhonů, jednu vedle druhé. A potom? To vás čeká nasypání zeminy do každé části daného plata. Tam, kam se dává vejce, nyní bude trochu kvalitní zeminy, která se na ředkvičky hodí.

Takto jednotlivými platy vyplníte celý záhon. Ta budou přímo na zemi a díky otvorům dojde k tomu, že zemina z plat bude přímo vázána na tu, která je na záhonech. To umožní rostlinám bez potíží růst.

Už jenom zasít

Poslední krok už je celkem jasný. V tuto chvíli stačí ředkvičky jenom zasít. Kam, to je vám celkem jasné. Do každé plochy po vejci, kde je připravena zemina. Každý ředkvička bude mít dostatek místa a také bude postupně prorůstat níže, do zeminy ve vašem záhonu.

S pěstováním samozřejmě souvisí i několik nezbytných věcí, jako je zalévání, nebo hnojení. To ale nemusíme nikomu připomínat. To ví patrně každý. Až tedy letos budete sázet, vzpomeňte si na tuto metodu. V době sklizně se přesvědčíte o tom, že nic lepšího při pěstování ředkviček není.