Recept Šlehačkový dort Viola

Dort Viola se jmenuje proto, protože je to recept od kmotry mého otce, která se jmenovala Viola. Je to výborný dort a dělám ho na každý svátek, protože dortík máme moc rádi. Autor: adanecka

SUROVINY

Těsto:

3 ks vejce

5 PL vody

5 PL krystalového cukru

5 PL polohrubé mouky

půl bal. prášku do pečiva

Na želatinu:

15 dkg krystalového cukru

1,25 dcl vody

2-2,5 dkg želatiny

1,25 dcl vody

Šlehačkový krém :

3 bal.šlehačkové smetany

3 PL rybízového džemu

2 lžíce kakaa

1 bal. vanilkový cukr

Na posypání:

Granko nebo strouhaná čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. 2,5 dkg želatiny smícháme s 1,25 dcl vody a necháme nabobtnat.
  2. Zatím si v okrouhlé dortové formě upečeme korpus z piškotového těsta.
  3. Když je korpus upečený a vychladlý, vybereme ho z formy, formu omyjeme, osušíme, vnitřní boky formy vyložíme alobalem a těsto uložíme zpět do formy.
  4. 15 dkg krystalového cukru si uvaříme s 1,25 dcl vody, odstavíme a dáme do toho nabobtnalou želatinu. Směs si rozdělíme do tří nejlépe 1 dcl skleniček, a udržujeme vlažné.
  5. Vyšleháme si první šlehačku, přidáme 3 lžíce rybízového džemu a 1 skleničku želatinové směsi, natřeme na korpus a dáme na půl hodinku až hodinku ztuhnout do lednice.
  6. Po ztuhnutí si připravíme druhou šlehačku, vyšleháme, přidáme 2 lžíce kakaa a druhý pohárek želatiny, zase natřeme na první vrstvu a dáme ztuhnout do lednice alespoň na hodinku, no a nakonec si vyšleháme poslední třetí šlehačku a přidáme 1 vanilkový cukr a poslední skleničku ze želatinou a opět rozetřeme na druhou vrstvu.
  7. Když už máme na korpusu i třetí vrstvu šlehačkového krému, posypeme ještě Grankem nebo strouhanou čokoládou, dáme do lednice ztuhnout, tentokrát už aspoň na dvě až tři hodinky a můžeme podávat …