Skleníky a fóliovníky není třeba jenom kupovat. Dají se i vyrobit. Ukážeme vám několik možností, které mohou být dobrou inspirací. Díky tomu můžete i na své zahradě vytvořit takové podmínky, které rostliny potřebují.

Skleníky i fóliovníky se dají i koupit

Samozřejmostí je to, že skleníky i fóliovníky se dnes dají bez jakýchkoliv problémů kupit v celé řadě obchodů. Nutno říci, že výběr je celkem velký a stavba poměrně jednoduchá. To jsou klady, kvůli kterým se o ně řada lidí zajímá.

Nelze však opomenout ani možné nevýhody, kde se rozměrově musíte přizpůsobit tomu, co je. Stejně tak nelze zapomínat na to, že ceny nejsou vždy příznivé a takové skleník nebo fóliovník se může v mnoha případech spíše prodražit.

Jde to i svépomocí

Jak můžete vidět, vyrobit si skleníky, nebo i fóliovníky, můžete sami. A možných variant existuje celá řada. Některé jsou vhodné jenom pro předpěstování sazenic, jiné jsou vhodné i plnohodnotnému pěstování. Záleží na vás, čeho chcete docílit.

Různé tvary, velikosti i varianty

Jak vidíte na fotografiích pro inspiraci, skleník nebo fóliovník může mít různou podobu. Populární jsou takzvané varianty tunelu, které jsou spojeny s využitím folie, ale i varianty domku, kde se kromě folie může samozřejmě používat také sklo.

Výroba z toho, co máte

Jednotlivé varianty se dají zhotovit z toho, co máte po ruce. Může se jednat o dřevěná prkna, kusy kovových prutů, stejně jako postačí i pár skleněných desek. Toto vše se dá koupi nové, nebo sehnat za pár korun takzvaně z druhé ruky.

Rostliny mohou mít vše, co potřebují

Díky těmto řešením zajistíte, že rostliny budou mít vše, co potřebují. Na jaře a na podzim jim zajistíte dostatek tepla. Dále jim dokážete zajistit i dostatek potřebné vlhkosti. Obojí se následně pozitivně podepíše na tom, jak velká bude vaše následná úroda. Doslova můžeme říci i to, že nebudete stíhat sklízet.