Muškáty jsou velmi populární květinou, která zdobí celou řadu balkonů. Pokud i ten váš, naučíme vás, jak o ně správně pečovat a jak zajistit nádherné květy. Řada lidí dělá často to, že vyrážejí do obchodů, kde nakupují chemická hnojiva, různé substráty a řadu drahých produktů, které mají za cíl podpořit růst a hlavně květ. Nejenom, že nadměrné množství chemie jakékoliv rostlině škodí, ale je třeba myslet i na to, že ta není vždy až tak účinná, jak čekáme.

Stačí přírodní postupy

Postupně zjišťujeme, že lepší než chemie jsou osvědčené domácí postupy. A je jedno, zda pěstujete jako v tomto případě muškáty, nebo jakékoliv jiné květiny. Díky přírodním cestám eliminujete to, že pracujete z chemií, stejně jako eliminujete to, že za různé přípravky musíte platit i stovky korun. Nic z toho rozhodně není třeba. I to je unikát přírodních postupů, které jsou nejenom jednoduché, ale jsou i velmi levné.

Co budete potřebovat?

Stačí jenom tři věci a můžete si vyrobit zálivku na své muškáty, díky čemuž jím prospějete jako ještě nikdy. A ty se vám za to pochopitelně zajímavě odmění, a to v množství květů. V tu chvíli bude váš balkon nejkrásnějším v ulici. Aby se vše povedlo, připravte si:

  • 2,7 litru vody
  • ½ hrnku cukru
  • 100 g droždí

Jakmile máte vše potřebné, smíchejte tři ingredience v dostatečně velké nádobě. Takto nechte roztok při pokojové teplotě minimálně jeden den. To proto, aby se kvasnice správně aktivovali. Celkové množství samozřejmě poměrově upravte podle toho, kolik rostlin pěstujete.

Jak na použití?

Když svůj unikátní roztok na muškáty máte připraven, tak ho také můžete použít. Jak konkrétně? Na jeden klasický truhlík je vhodné použít jeden až dvě skleničky tohoto roztoku. A to jednou za dva týdny. Takto pravidelně zalévejte a uvidíte, že vaše muškáty budou nejenom dokonale kvést, ale také docílíte toho, že se jim bude vyhýbat řada nepříjemných škůdců.