Čínská metoda pěstování brambor nezahrnuje žádné sazenice, které zahradníci široce používají. Brambora je posypaná zeminou, do které jsou přidávány složky, které poskytují přísun vzduchu. Vrstvy půdy se přidávají postupně. Brambory jsou totiž zasazeny velmi hluboko. Autoři metody tvrdí, že se jedná o bezpečný způsob, jak získat nadměrně bohatou půdu.

Metoda čínské výsadby umožňuje používat menší plochu. Pokud vyzkoušíte tuto metodu, budete velmi brzy sklízet kvalitní brambory ve velkém množství.

Budeme potřebovat

  • Střední brambory
  • Půdu

Postup

  1. Pro čínskou výsadbu se vybírají střední brambory. Brambory uchovávejte při nízkých teplotách (maximálně 15 stupňů) a těsně před výsadbou nechte několik dní v teplé místnosti a se zapnutým světlem. Hlízy by měly být zelené a již klíčit. Část brambory je odstraněna a posypána popelem (aby se zabránilo hnilobě).

2. Pro výsadbu se používá hluboká a široká jáma. Její průměr musí být nejméně 70 cm. Brambory se umístí do otvoru a přikryjí se půdou. Jde o mix kompostu a superfosfátu (můžete nahradit kostní moučkou).

3. Vrstva půdy nad hlízou nesmí být větší než 10 cm. Druhá strana jámy zůstává prázdná.

4. Počkejte, až rostlina dosáhne výšky 15 cm a přidejte půdu. Na povrchu by mělo zůstat pouze 5 cm rostliny. To znamená, že zde stále zasypáváte, místo toho, než abyste poskytli prostor.

5. Když dosáhne výšky 20 cm, znovu jej zasypte a nechte trčet pouze zelené části.

6. Výsledek je ten, že jáma je plná, přičemž nahoře je malý kopeček, obrostlý zelenými výhonky. Tyto kopečky zavlažujete jednou týdně. Pravidelně přidávejte draslíková hnojiva. Půda ale nesmí být příliš hutná.

7. Mezi řádky brambor je nejlepší vysadit česnek. Můžete prokládat slámou. Tuto metodu používají také farmáři ve svých sklenících. Jde o osvědčený způsob, díky kterému brambory rostou opravdu spolehlivě a rychle.

Sdílejte tenhle geniální způsob pěstovaní brambor i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info