O svůj zdravotní stav by měl důsledně pečovat každý. Pokud tedy touží po dlouhověkosti. Důležitá je jak kvalita stravy, tak i vliv okolního prostředí. Například dlouhodobé působení stresových faktorů může vyvolat celou řadu zdravotních komplikací. Proto se lidé věnují různým metodám, jak si zachovat fyzickou i duševní kondici. Mezi alternativní způsoby můžeme zařadit bylinky, nebo třeba určité cvičební sestavy, jako je jóga. Postačí však málo. Když denně své nohy na čtvrt hodiny zdvihnete nad úroveň svého srdce. Vyzkoušejte to!

Pozitivní účinky zdvižených nohou

Metoda zdvižených nohou je velice snadná. Stačí si lehnout na postel, záda vypodložit pohodlnými polštáři a nohy opřít o zeď. Takto je potřeba vydržet alespoň čtvrt hodiny. A jaké účinky má tato relaxační poloha?

  • Zmírní otoky a bolesti nohou: pokud bojujete s častými bolestmi a otoky dolních končetin, metoda zdvižených nohou vám zaručeně pomůže. Zařaďte ji do každého svého dne. Nohy se začnou lépe prokrvovat.
  • Celkově zklidní organismus: po dlouhém a stresujícím pracovním dni je praktikování této metody ideální. Budete se cítit lépe. Plíce získají více kyslíku a dýchání bude pravidelnější. Rovněž dostanete

více kyslíku i do mozku. Ne nadarmo je poloha se zdviženýma nohama považovaná za protišokovou.

Se zdviženýma nohama ke zlepšení trávení

Trápí vás již delší dobu nadýmání, pálení žáhy, nechutenství, zácpa, či špatné zažívání? Pak i v tomto případě mohou zdvižené nohy pomoci. Začleňte tuto metodu do svého života jako jakýsi rituál po hektickém dni a bude po zdravotních neduhách. Vaše střeva začnou lépe pracovat.

Protišoková poloha

Jak již bylo zmíněno, zdvižené nohy nad úroveň srdce jsou považované i za protišokovou polohu. Ta pomáhá při náhlém kolapsu a předejde tepelným ztrátám. Krev se nahrne z nohou do oblasti životně důležitých orgánů a tím můžete poraněnému člověku v podstatě zachránit i život.