Problém, který se může snadno objevit i v těch nejvhodnějších rodinných domovech. Jakmile je doma potravinový mol, je těžké se ho zbavit. Bez ohledu na to, že se jedná o impozantně škodlivého motýlka, je to pracovité a silné zvíře. Poradíme vám, jak se mola zbavit ve své domácnosti.

Potravinový mol

Nejprve je potřeba rozpoznat, zda se o potravinovího mola skutečně jedná. Poznáte ho snadno. Je větší než mol šatní a je mnohem tmavší. Zdržuje se především v prostředí, kde se nachází potraviny.

Jak se mola zbavit?

První je potřeba zjistit, zda právě vy máte doma potravinového mola. Nejlepší je, prohledat suché potraviny jako je mouka, těstoviny a podobné potraviny. Nejlákavější jsou pro mola tyto potraviny rozsypané nebo otevřené. Prověřte všechny zákoutí komory s jídlem, obaly na potraviny a podobně.

Zlikvidujte kontaminované potraviny – je to nejbezpečnější způsob. Pokud objevíte potravinového mola, je nejlepší zbavit se všech potravin, které mohl kontaminovat. Především ty otevřené. V potravinách totiž mohou být nakladené larvy, ze kterých se vyklubou další moli.

Všechny prostory, kde se potravinový mol nacházel nebo mohl nacházet vyčistěte mýdlovým roztokem, octem nebo roztokem vody a kyseliny citronové. Všechny rohy a prostory vyčistěte, nechte 30 minut působit a poté omyjte hadříkem.

Rozprostřete po tomto rpostoru skořici nebo česnek. Díky tomu bude mol odpuzován. Na odpuzení mola je také vhodná levandule, listy máty a estragon.

Prevence proti návratu

Naše babičky zanechali sušenou levanduli poblíž potravin. Vůně levandule moly perfektně odpuzuje.
Uzavřete dobře všechny potraviny.