Recept Pavlova s ovocem a šlehačkou

Někdy jsem nevěděla pochopit přípravu tohoto dezertu. Dokonce mi to ani moc nechutnalo. Buď to bylo způsobeno tím, že na první pokus mi to nevyšlo, nebo moje chuťové pohárky nebyly zvyklé na chuť tohoto koláčku. Ale tak asi na pátý pokus mi to konečně vyšlo (to ne proto, že je to složité na přípravu, ale spíše proto, že jsem netrpělivá při šlehání). I pohledově, i chuťově – nebíčko v tlamičce. Autor: Naďa I. /rebeka/

SUROVINY

150 ml bílků (z cca 4 vajec)

220 g jemného krupicového cukru

2 lžíce kukuřičného škrobu, prosátého

2 lžičky bílého vinného octa

Na dokončení:

250 ml smetany ke šlehání

300 g mraženého nebo čerstvého lesního ovoce (maliny, ostružiny, jahody, rybíz…)

moučkový cukr na posypání, nemusí být

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Zahřejte troubu na 150 °C. Bílky odměřte do mísy a při nízkých otáčkách šlehače šlehejte tak dlouho, až při vytažení metel začnou tvořit tuhé špičky. Pak postupně přisypávejte cukr, důkladně ho zašlehávejte, aby byl sníh pevný, lesklý a zároveň bez velkých bublin.
  2. Přidejte škrob a ocet a zlehka prošlehejte. Plech potáhněte pečicím papírem a směs vytvarujte do kruhu o průměru 18 cm. Troubu ztlumte na 120 °C, vložte do ní plech s pavlovou a pečte 80 minut. Pak troubu vypněte a pavlovu v ní nechte úplně vychladnout.
  3. Smetanu ušlehejte dopevna, natřete ji na pavlovu, navrch dejte ovoce, jahody můžete překrojit, případně poprašte moučkovým cukrem.
  4. Nakrájejte na dílky – nelekejte se, prakticky vždycky se přitom aspoň trochu rozdrobí – a ihned podávejte.

Můj blog: Vaření s Tomem