Recept Originální TIRAMISU v pohárech

Kdo by neznal Tiramisu, tento jedinečný italský dezert. Tentokrát jsem se rozhodla udělat ho podle odborníka z italské relace S Italem v kuchyni. Nesehnala jsem sice piškoty Savoiardi, tak jsem použila klasické. Musím se přiznat, že toho amaretto jsem tam šoupla o trochu víc 🙂 K tomu, že se používají do tohoto dezertu syrová vejce, žádné námitky nemám, je třeba používat čerstvé suroviny a vyhnout se špíně ze skořápky, proto vajíčka důkladně omyjte a osušte. A ať vás ani nenapadne vyměnit mascarpone za pomazánkové máslo, je to přísně zakázáno!!! 🙂 Autor: Adkas

SUROVINY

5 ks vejce

5 PL kr. cukr

500 g mascarpone

2 PL mletá káva

200 ml vařící voda

dle potřeby Savoiardi piškoty

2-3 panáky amaretto

špetka soli

kakao na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve uvaříme kávu, kterou necháme vychladnout. 2 PL mleté kávy zalijeme 200 ml vroucí vody.
  2. Před dalším použitím scedíme a ochutíme Amarettem.
  3. Bílky a žloutky oddělíme. Do žloutků přidáme cukr a šleháme mixérem na nejnižších otáčkách, dokud se cukr nerozpustí a žloutky jsou pěkně do pěny nadýchané. Přidáme mascarpone a jemně, ručně krouživými pohyby jemně otáčíme, dokud se mascarpone nespojí se žloutky. Zde bych chtěla poznamenat, že mascarpone NIKDY nešleháme mixérem. Při šlehání mixérem mascarpone zřídne.
Příprava receptu Originální TIRAMISU v pohárech, krok 1
Příprava receptu Originální TIRAMISU v pohárech, krok 2

4. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny. Dobře vyšlehané bílky přidáme do žloutkové hmoty s mascarpone a opět, jemně ručně vmícháme a spojíme. Buďte trpěliví, výsledek stojí určitě za to 🙂

Příprava receptu Originální TIRAMISU v pohárech, krok 3

5. Můžeme začít vrstvit do vhodné mísy nebo do poháru. Na dno uložíme piškoty, které jsme předem namočili do kávy s Amarettem. Máčíme pouze tu část piškoty, která je posypaná cukrem. Na piškoty navrstvíme krém, opět naskládáme piškoty a znovu krém. Vrch posypeme kakaem (posypeme přes síto, vypadá to hezčí).

Příprava receptu Originální TIRAMISU v pohárech, krok 4
Příprava receptu Originální TIRAMISU v pohárech, krok 5
Příprava receptu Originální TIRAMISU v pohárech, krok 6
Příprava receptu Originální TIRAMISU v pohárech, krok 7

6. Nejdříve jsem dělala tiramisu na plech, pak jsem přemýšlela, co se zbylým krémem, tak jsem vytáhla poháry a plnila ty a musím říci, že v pohárech se mi tento dezert líbí mnohem víc.

Můj blog: Adkas-tastyfood