Recept Ořechovo-šlehačkový dort s ovocem

Lehký krém, bez másla a zbytečného ztuženého tuku a k tomu ještě jahodové překvapení. Jahody můžete zaměnit i za banány nebo jiné ovoce.

SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce

8 lžic krystalový cukr

8 lžic polohrubá mouka

3 lžíce mleté ​​vlašské ořechy

4 lžíce voda

4 g prášek do pečiva

Náplň:

500 ml rostlinná šlehačka slazená Creme Patisserie

250 g jemný tvaroh bez hrudek

1 pohár jahodový povidla

1 konzerva jahodový kompot

1 ks čokoládová rýže

strouhaná čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto:
    Bílky vyšleháme se špetkou soli na hustou pěnu, po lžících zašleháme cukr, po jednom žloutky, po lžících mouku smíchanou s práškem do pečiva, vodu a ořechy.
  2. Upečeme ve formě, kterou jsme vymastili a posypali moukou. Upečeme při teplotě 180 ° C asi 25 minut. Údaje jsou orientační, každý se musí řídit svou troubou. Moje forma měří přes střed 22 cm. Po upečení necháme chvíli ve formě a vyklopíme.
  3. Krém:
    Slazenou rostlinnou šlehačku vyšleháme a přidáme jemný tvaroh, ještě chvíli šleháme a dosladíme cukrem podle své chuti.
  4. Vychladlý korpus překrojíme příčně na polovinu. Pokapeme šťávou z kompotu, potřeme jahodovým džemem, natřeme třetinou nádivky, položíme nakrájené jahody, znovu třetinu nádivky a přikryjeme druhou polovinou korpusu, který jsme pokapali šťávou a natřeli džemem. Namazanou stranou jemně přitlačíme k náplni. Na povrch také dáme kousky jahod a zbylou nádivkou potřeme celý povrch a ozdobíme podle vlastní fantazie.
  5. Boky posypeme zdobením Dr. Oetker, já jsem použila tmavé zdobení. Odložíme do chladu, aby se chutě spojily a podáváme. Dobrou chuť!
Příprava receptu Ořechovo-šlehačkový dort s ovocem, krok 1

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé 
kuchařky – Blažena Sadovská