Pěstování ovoce a zeleniny je možností, jak mít doma kvalitní a čerstvé produkty. A jak na to, pokud nedisponujete zahradou? Není to žádný problém. Pomohou vám zajímavé rady a tipy, které jsou zárukou toho, že své oblíbené plodiny vypěstujete doslova kdekoli.

Zkuste okno

Pěstování na okně je skvělou klasikou. Sluneční světlo nebo topení pod oknem zajistí správnou teplotu. Svit zase dostatek potřebného světla. A aby na okně nebylo jenom pár květináčů, lež využít různých konstrukcí a vše pěstovat nad sebou.

Nebojte se květináče

Na pěstování nemusí být potřeba nutně jenom záhony, jelikož skvěle můžete řadu věcí vypěstovat také v různých květináčích. Nejlepší jsou třeba na bylinky. Ideální je si je i popsat, díky čemuž mohou být také parádní dekorací interiérů.

Využijte staré palety

Řada lidí je využívá hlavně na tvorbu nábytku. Vy můžete být mnohem kreativnější a palety využít k tomu, abyste z nich pěstovali bylinky nebo jakékoliv jiné plodiny. Stačí je upravit, naplnit hlínou a potom třeba opřít o zeď.

Vhod přijde žebřík

I obyčejný žebřík se může stát pomocníkem při pěstování. Vylepšíte ho tak, že na každou příčku dáte kousek prkna. A už máte dostatek místa jak na květináče, tak třeba i na různé truhlíky. Je to na vás, co přesně budete používat.

Vyzkoušejte pověšení

Květináče nemusí vždy jenom někde stát. Stejně tak je můžete také kdekoliv pověsit. Stačí vám k tomu jenom kousek provázku. Ten připevněte ke květináči, do stěny můžete natlouct hřebík a již máte hotovo. Jednoduché.

Použijte bedýnku

Ta může být jakýmsi improvizovaným záhonem. Vezměte jakoukoliv dřevěnou bednu, naplňte ji hlínou a už je jenom na vás, co si do ní zasadíte. Položit ji můžete třeba na váš balkon, nebo kamkoliv kolem domu.

Varianta mini skleníku

Hodit se může jak při předpěstování různých plodin, tak se může hodit i pro plnohodnotné pěstování. Když je malý, dá se umístit skoro i kamkoliv. Co třeba na parapet vašeho okna?

Praktické venkovní boxy

Pokud nemáte dům se zahradou, ale máte naopak byt s velkou terasou, mohou být tyto praktické venkovní boxy skvělým a zajímavým řešením, jak si vypěstovat naprosto vše. Jsou skvělou alternativou klasických záhonů.

Varianta většího skleníku

Nejenom mini skleník. Klidně se dá využít také skleník velký. V našem případě jde o zajímavé řešení, které nadchne tím, že jde o domácí výrobu.