Recept Nepečený tvarohový pamlsek s čokoládou na styl cheesecaku

Nabídla jsem návštěvě nový typ koláčku a musím říci, že sklidil docela velký úspěch. Návštěva odešla i s receptem v ruce. Vyzkoušejte i vy. Autor: Triniti

SUROVINY

Základ:

1 bal. kakaové věnečky

100 g máslo

Dále:

500 g jemný tvaroh

300 ml smetana ke šlehání

300 g hořká čokoláda

podle chuti rum

Poleva:

140 ml smetana ke šlehání

100 g hořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Věnečky rozmixujeme v mixéru na prášek, přidáme rozpuštěné máslo a smícháme do jednotné hmoty. Připravenou směs navrstvíme na dno kulaté formy na pečení, jejíž dno jsme vyložili papírem. Pěkně uhladíme a dáme do chladničky, dokud připravíme krém.
  2. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky, přidáme tvaroh, který jsme předem smíchali s rozpuštěnou a mírně vychladlou čokoládou a už jen vyreškou spojíme. Dostaneme krém, který ještě můžete ochutit kapkou rumu. Já jsem přidala pár lžic, ale pokud budou dezert jíst i děti, přidejte například esenci. Do krému jsem nepřidávala cukr, čokoláda byla dost sladká, ale pokud potřebujete přisladit, přidejte moučkový cukr.
  3. Navrstvíme na základ a pěkně uhladíme.
  4. Dáme do chladničky ztuhnout a na vrch navrstvíme už jen čokoládovou polevu, kterou připravíme tak, že smetanu ohřejeme, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Podáváme pořádně vychlazené.
Příprava receptu Nepečený tvarohový pamlsek s čokoládou na styl cheesecaku, krok 1
Příprava receptu Nepečený tvarohový pamlsek s čokoládou na styl cheesecaku, krok 2