Recept Nepečený borůvkový dortík

Měli jsme návštěvu ze Slovenska, tak jsem chtěla připravit něco rychlé, pěkné a samozřejmě i chutné. A přesně takovou dobrotou je tento nepečený borůvkový dort. Autor: Adkas

SUROVINY

Základ:

200 g sušenky

85 g hořká čokoláda

80 g máslo

Borůvková vrstva:

350 g borůvky

120 g kr. cukr

500 g jemný tvaroh

500 g řecký bílý jogurt

250 ml smetana ke šlehání

36 g prášková želatina

Na ozdobu:

250 ml smetana ke šlehání

3 PL moučkový cukr

borůvky

mátové lístky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 24 cm. Dno vyložíme pečícím papírem.
  2. Sušenky rozdrtíme na jemný prášek, přidáme rozpuštěnou čokoládu a rozpuštěné máslo. Promícháme a tuto masu namačkáme na dno dortové formy a odložíme do chladničky ztuhnout.
  3. Jogurt a tvaroh smícháme spolu a dáme stranou.
  4. Želatinu zalijeme 5 PL vody. Necháme nabobtnat. Borůvky zasypeme cukrem a na mírném ohni za stálého míchání zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Jemně borůvky rozmačkáme vařečkou a odstavíme z ohně. Borůvky přelijeme do vyšší nádoby a ponorným mixérem rozmixujeme. Propasírujeme přes hustší síto.
  5. Želatinu za stálého míchání zahřejeme, dokud se pěkně rozpustí, ale dáváme pozor, aby nezačala vřít – tehdy ztratí své schopnosti.
  6. Ze stále teplých, propasírovaných borůvek přidáme asi 4 PL do rozpuštěné želatiny, promícháme a vše vlijeme zpět do nádoby s propasírovanými borůvkami. Necháme ochladit, ale dáváme pozor, aby nezačala tuhnout.
  7. Borůvkové pyré přidáme do jogurtu smíchaného s tvarohem. Vše spolu promícháme, aby se želatina dostala rovnoměrně do celé masy. Nakonec vmícháme ušlehanou šlehačku. Vše spolu promícháme a vylijeme na sušenkový základ. Dáme do lednice ztuhnout, nejlépe na celou noc.
  8. Před podáváním ozdobíme šlehačkou s cukrem a ozdobíme borůvkami a lístky máty.

Můj blog: Adkas-tastyfood