Recept Narozeninový punčový dort

Punčové řezy už jedl snad každý a málo komu nechutnají. Na přání oblíbený punčový dort. Setkala jsem se pouze s lidmi, kterým tento dezert chutnal nebo jej vysloveně nesnášeli. Takže kdo má rád punčové řezy, tak určitě bude milovat i tento fantastický dort, který potěší každého oslavence. Autor: Triniti

SUROVINY

Žluté těsto (2x pečeme):

2 ks vejce

125 g kr. cukr

60 ml voda

40 ml olej

125 g polohrubá mouka

1/4 bal. prášek do pečiva

Barevné těsto:

2 ks vejce

125 g kr. cukr

60 ml voda

40 ml olej

125 g polohrubá mouka

1/4 bal. prášek do pečiva

1 lžíce kakao

pár kapek růžové barvivo

Punč:

180 g kr. cukr

200 ml voda

3 lžíce meruňkový džem

4 lžíce rum

60 g máslo

Na vrch:

punčová poleva Dr. Oetker

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Upečeme dva kulaté těsta ze dvou vajec, 125 g cukru, ….. Přesný postup jednoho těsta: Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, postupně přidáme jeden žloutek po druhém, olej a vodu a na závěr už jen vařečkou přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva.
  2. Těsto nalijeme do kulaté formy na pečení, kterou jsme vyložili papírem a upečeme při teplotě 180 stupňů cca 20 minut. Opakujeme i s druhým těstem.
  3. Stejný postup je i při přípravě barevného těsta, rozdíl je pouze v tom, že vyšlehané těsto rozdělíme na 3 části. Do jedné přidáme kakao, do druhé barvivo a třetí necháme bílou. Navrstvíme do formy střídavě a upečeme.
  4. Kr. cukr s vodou přivedeme do varu, přidáme džem, rum a máslo. Mícháním vše spojíme a přidáme na malé kousky nakrájený barevný korpus. Necháme stát, aby navlhnul.
  5. Těsto potřeme meruňkovým džemem, uložíme barevné těsto, které rukama zatlačíme, abychom se zbavili přebytečného punče (můžete nechat barevné těsto více napité punčem, dort bude šťavnatější) a pěkně ho uhladíme. Na vrch položíme druhé bílé těsto, které jsme také potřeli džemem.
  6. Na vrch vyšleháme punčovou polevu, kterou pěkně uhladíme a necháme ztuhnout.
  7. Krájíme ostrým nožem, který máčíme v horké vodě.%1