Máte velkou zahradu a nevíte, co s nevyužitým místem na ní? Chtěli byste si pořídit zahradní jezírko, ale nevíte, jak na to? Nemáte dost peněz na to, si takové zahradní jezírko obstarat? V tom případě budou tyto informace pro vás jako dělané. Prozradíme vám, jak si pomocí jednoduchého způsobu vytvořit hezké a elegantní zahradní jezírko. Obrovskou výhodou je, že se nemusíte trmácet nikam do obchodu a utrácet tam hromady peněz. Bohatě vám postačí starý materiál, který najdete ve sklepě nebo na půdě, a chuť vytvořit něco vlastního. Nemusíte se bát ničeho náročného, protože se opravdu jedná o jednoduchou záležitost.

Jezírko vlastní výroby

Zahradní jezírka jsou dnes ve velké módě a jejich nabídka v obchodech je vskutku široká. Proč ale utrácet peníze za nějaké umělé výrobky z továrny, které mají kdoví jakou životnost, když si naprosto v klidu můžete vyrobit vlastní domácí zahradní jezírko. Taková obyčejná stará vana, která je dobře zpracována, může na zahradě velmi kvalitně posloužit. Důležité je jen vědět, jak na to. Ve skutečnosti je to velmi snadná záležitost, kterou zvládne vyřešit i naprosté kopyto. Výsledek pak bude stát opravdu za to, proto neváhejte, a pokud toužíte po zahradním jezírku, určitě to vyzkoušejte.

Jen pár nástrojů

Co budete k výrobě vlastního zahradního jezírka potřebovat? Lopatu, rýč, starou vanu, černou fólii a vlnový plech. Potom vám nesmí chybět chuť a zapálení něco dokázat, protože bez toho by jezírko nemělo šanci na úspěch. Pevně však věříme, že právě chuť a zapálení vám chybět nebude. Jakmile budete připraveni a budete mít vše nachystáno, jděte podle těchto kroků.

Vykopat, zasadit, napustit

Najděte si místo, kde chcete, aby jezírko bylo. Pomocí lopaty a rýče vykopejte pořádnou díru, která bude mít delší objem než vana. Vanu do této díry zasaďte a kolem ní dejte vlnový plech. Do prostoru mezi vanu a plech nasypte vykopanou zeminu, abyste to uzemnili a upevnili. Kolem plech z vnější strany dejte zeminu také a zarovnejte s okolní půdou. Vanu i okolí vyložte fólií a dobře upevněte. Pak už jen napusťte vodou, přidejte ozdoby a máte hotovo. Jednoduché, snadné, rychlé a originální.