Máme tady léto a to znamená, že jahodová sezona je zde také. Jahody milují lidé po celém světě, protože se jedná o nejpopulárnější druh ovoce, který byl stvořen. Jsou sladké, roztomilé a dokáží spravit náladu snad každému. Používají se do výroby ovocných salátů, dortů, moučníků nebo jen tak na sucho. Můžete si je dát se šlehačkou nebo cukrem, můžete si je rozmixovat a udělat si z nich zmrzlinu nebo si z nich můžete udělat báječné sušenky, které si všichni kolem vás zamilují. Vyzkoušejte si vyrobit skvělé sušenky s jahodami podle opravdu snadného receptu, a u vašich dveří budou stát fronty.

Sezónní záležitost

Jahody jsou sezónní záležitostí, tak možná proto jsou tak dobré a je po nich takový ohlas. Samozřejmě si je můžete pořídit i během roku někde v supermarketu. Zde ovšem musíte počítat s tím, že rozhodně nebudou čerstvé, ale odněkud zdaleka dovezené. Nejlepší jahody jsou samozřejmě čerstvé jahody přímo ze zahrádky. Pokud nemáte zahrádku, můžete si zajít na trh s ovocem nebo navštívit nějakou samosběrnou farmu jahod, se kterými se v poslední době roztrhl pytel.

Mistrovské sušenky

Jahody si samozřejmě můžete také zamrazit, abyste měli i na horší časy nebo třeba na oblíbený vánoční moučník, ke kterému jahody prostě patří. My vám dnes ovšem prozradíme recept na skvělé sušenky, ke kterým jahody také patří. Jakmile vyzkoušíte tyto sušenky plné vitaminů, už nikdy neodoláte.

Obrovskou výhodou těchto sušenek je také to, že obsahují minimum kalorií, díky malému obsahu cukru. Kombinace žitného těsta s jahodami je dílem mistra, pojďte ho vyzkoušet.

Ingredience a postup

Budete potřebovat následující ingredience: 200 g žitné mouky, 150 ml rostlinného oleje, 200 g pšeničné mouky, 1,5 lžičky vanilkového cukru, 150 ml vroucí vody, 300 g jahod, prášek na pečení a špetku soli.

Z přísad, kromě jahod, vytvořte těsto v hluboké misce. Těsto zabalte do potravinové folie a dejte vychladit na půl hodiny. Mezitím omyjte jahody a nakrájejte je na libovolné kousky. Těsto pak rozdělte na malé placky a na každou placku dejte několik jahod.

Těsto na každé sušence zabalte kolem jahod a dejte péct při 180 stupních, dokud nebudou hotové. Posypejte cukrem a máte hotovo. Dopřejte si sušenky s čajem nebo kávou při odpoledním posezení s rodinou nebo přáteli. Jejich vůně zaplaví váš dům na dlouhou dobu.