Internet je plný nápadů pro kutily a lidi, kteří by si rádi vyrobili něco doma sami. Blíží se léto, které je ideální dobou na pořízení domácího rodinného bazénu, ve kterém by se mohla celá rodina ovlažit při parných dnech. Máte-li zahradu, ale váš rodinný rozpočet je momentálně velmi nízký, nezoufejte. Stačí si sehnat jen pár obyčejných balet plus další nutný materiál, a můžete si udělat hezký domácí bazén, stejně jako jeden šikovný chlapík. Podívejte se, jak krásný bazén se mu podařilo vyrobit z obyčejných dřevěných palet. Ušetřil spoustu peněz a potěšil svou rodinu hezkým bazénem.

Vlastní bazén na zahradě

Bazény jsou pro letní období přímo stvořené. Samozřejmě můžete zajít na koupaliště, nicméně mnohem pohodlnější je mít vlastní bazén na zahradě. Skvěle vás v parném dni ochladí, můžete v něm relaxovat a nikdo na vás nekouká, maximálně soused přes plot, ale i to se dá snadno vyřešit. Podívejte se, jak snadno si můžete vyrobit vlastní bazén na zahradě.

Splňte si svůj sen

Máte-li rádi vodu a plávání v chladné vodě, pak pro vás bude tento nápad na výrobu domácího bazénu přímo ideální. Inspirace pochází od muže, který si sám vyrobil vlastní bazén na zahradě jen s pomocí palet. Už jako malý kluk hodně toužil po bazénu, a tak si tento sen nyní splnil. Na nový bazén ovšem neměl peníze, a proto se rozhodl pro vlastní řešení. Bazén si

vyrobil sám svépomocí. Potřeboval jen 9 obyčejných dřevěných palet.

Palety do kruhu

V případě, že byste si i vy chtěli vyrobit vlastní domácí zahradní bazén, a využít tak svoji kreativitu, může být nápad tohoto muže pro vás velkou inspirací. Díky vlastní výrobě můžete ušetřit značné množství peněz. Stačí si jen pořídit devět velkých dřevěných palet a dát je na místo v zahradě, kde má bazén stát. Pod palety následně položit pevnou plachtu a palety spojit do jednoho kruhu.

Ručníky, prostěradla a plachta

Jakmile budete mít palety postaveny u sebe, je nutné spojit je k sobě. K tomu vám poslouží desky nebo menší prkna. Stejně tak můžete využít i popruhy, aby se bazén nerozpadnul. Následně je nutné přikrýt ručníky a prostěradly ostré hrany palet, aby nedošlo k protržení plachty. Nakonec do bazénu vložíte pevnou bazénovou plachtu a k paletám ji připevníte pevnou a vodě odolnou lepicí páskou. Bazén je hotov, a teď už stačí jen napustit vodou.