Recept Likérové keksy se srdíčkem

Pokud máte rádi chuť vaječného koňaku, vyzkoušejte tyto sušenky. Na plnění jsem použila krémovou náplň od Dr. Oetkera, přidala jsem ještě máslo, aby byla opravdu krémová a koláčky byly vynikající. Chutnají mi více pokud postojí 3-5 dní, tehdy opravdu změknou, nasáknou vlhkost z krému, a na jazyku se doslova rozplývají. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

400 g hladké mouky

100 g moučkového cukru

1 lžička prášku do pečiva

2 sáčky vanilinového cukru

2 PL vaječného likéru

200 g měkkého másla nebo hery

2 ks žloutky

Náplň:

1 bal. krémová náplň Dr. Oetker s příchutí vaječného koňaku

200 ml studeného mléka

3 PL moučkového cukru

125 g změklého másla

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si všechny suroviny na těsto. Všechny sypké suroviny smícháme a postupně přidáváme likér, změklé máslo a žloutky. Vypracujeme těsto, se kterým můžeme ihned pracovat.
  2. Vyválíme na tenký plát, ze kterého pomocí obdélníkové ozdobné formičky vykrojíme kousky, poklademe je na plech na pečení, který jsme vyložili papírem a ve středu každého druhého obdélníku vykrojíme srdíčko.
  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 10 minut, ale sledujte si čas, každá trouba peče jinak, tak aby vám neshořeli.
  4. Krémovou náplň připravíme v mléce s cukrem – klasický návod na obalu a následně ji přidáváme do vyšlehaného másla. Krémem naplníme sušenky a podáváme.
Příprava receptu Likérové keksy se srdíčkem, krok 1

Zdroj: mamincinyrecepty