Recept Ladislav řezy - FOTOPOSTUP

Dnes přináším jeden trošku složitější a pracnější zákusek, ale je chuťově vynikající. Zajímavý je krém, protože se pudink vaří v černé kávě a máslo jsem utřené s medem. Také je zajímavá i poleva, která má krásnou barvu, jako karamel, ale je to vymíchání moučkový cukr s uvařenou černou kávou. Pokud máte rádi kávové zákusky, je čas vyzkoušet tento. Autor: Izabelka

SUROVINY

Těsto I. medové:

400 g hladká mouka

50 g vepřové sádlo

3 PL med

2 PL mléko

2 PL smetana

150 g moučkový cukr

1 ČL skořice

1 ČL soda

1 ks vejce

Těsto II. piškotové:

4 ks vejce

4 PL krystalový cukr

4 PL mouka hladká

1 ČL prášek do pečiva

na špic nože soda

Krém:

3 PL instantní černá káva

600 ml horká voda

2 ks zlatý klas

1 ČL skořice

1 PL moučkový cukr

3 PL med

1 PL vaječný likér

200 ml džem jahodový domácí

Kávová poleva:

200 g moučkový cukr

podle potřeby černá káva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejprve jsem si připravila medové těsto, protože toto těsto vyválené na papíře může odstát a čekat na pečení, zatímco připravím ostatní piškotové korpusy.
  2. Do mísy jsem dala cukr, sádlo a med. Za stálého míchání jsem ho nechala roztát na slabém plameni. Když se vše promíchalo a masa se ochladila, přidala se k ní mléko, vejce, sodu a skořici. Vše jsem dobře promíchala. Mouku jsem prosála na pracovní desku a pomalu jsem k ní přidávala medovou masu a míchala. Nakonec jsem ještě přidala na zjemnění smetanu a vypracovala hladké těsto. Nechala jsem ho odpočívat půl hodinu.
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 1
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 2

3. Připravila jsem si zatím krém:
Nechala jsem si v rychlovarné konvici sevřít vodu. Do rendlíku jsem dala 3 PL instantních černé kávy a zalila jsem ji vařící vodou. Když vychladla, přidala jsem do ní 2 zlaté klasy a skořici, vše dobře vymíchala a dala vařit na sporák. Za stálého míchání na mírném plameni jsem uvařila hustou kaši, kterou jsem nechala chladit. Zatím jsem si vymíchala máslo, 50 g moučkového cukru a 3 lžíce medu. Trošku se tato masa tváří jinak než když se šlehá máslo s cukrem, ale třeba dobře promíchat a bude vše jak má být. Do medově máslové hmoty jsem přidávala po lžíci kávovou kaši a mixérem pěkně vyšlehala do pěny. Když jsem měla všechno vyšlehané, krém byl krásně nadýchaný a lehký, přidala jsem do něj ještě 1 PL vaječný likér a promíchala. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části a uložila do lednice ztuhnout.

Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 3
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 4
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 5
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 6

4. Teď jsem si připravila piškotové korpusy. Do mísy jsem dala 4 vejce a cukr a vyšlehala do pěny. Mouku s práškem do pečiva a sodou jsem smíchala a v malých dávkách jsem prosévala k vaječnému základu a opatrně vmíchala. Plech 27×37 cm jsem vystlala papírem a těsto jsem vylila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a peklo se 10 min. Zatímco se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý a stejně se peklo 10 min. Korpusy jsem nechala chladit na mřížce.

Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 7
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 8

5. Odpočinuté medové těsto jsem rozválela přímo na papíře a skládala na sebe, aby se nevysušilo, dokud vývalím další. Medové těsto se peklo na 180 st. 5 min. třeba dávat pozor, aby se velmi neupeklo, protože se bude lámat.

Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 9
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 10

6. Přistoupila jsem ke skládání koláče. Na podnos jsem uložila medový plát, který jsem natřela horkým džemem. Na džem jsem natřela třetinu krému a položila jsem první piškotový korpus. Ten jsem také natřela horkým džemem a rozetřela jsem něj druhou část krému. Položila sam další medový korpus a takto jsem střídala dokud jsem spotřebovala všechny upečené pláty a krém. Na vrchní korpus jsem položila pečící papír, desku na krájení a 4 kg cukru. Koláč jsem uložila na noc do chladničky. Druhý den jsem připravila kávovou polevu, koláč jsem polila a nechala opět ztuhnout. Kávová poleva potřebuje delší čas na ztuhnutí. Nechala jsem si trošičku polevy, přidala jsem k ní kakao a takto jsem ozdobila vrch polevy. Přeji vám dobrou chuť.

Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 11
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 12
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 13
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 14
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 15
Příprava receptu Ladislav řezy - FOTOPOSTUP, krok 16