Přírodní hnojiva jsou nejenom pro pokojové rostliny to nejlepší. Ukážeme vám, kolik jich máte doma a kolik jich přehlížíte. V tu chvíli zjistíte, že drahá chemie skutečně není potřeba, když stačí vzít pouze pár běžných věcí za pár korun a těmi rostlině prospět. Jak ve chvíli, kdy ji přesazujete, tak ve chvíli, kdy ji chcete vyživit proto, aby byla zdravá, aby byla silná a aby dokonale kvetla. A co všechno se dá pro vaše účely použít? Je toho mnoho.

Káva a čaj

Tyto nápoje jistě milujete. Věděli jste ale, že to co vyhazujete, se může řadit mezi silná přírodní hnojiva? Máme na mysli jak klasický lógr z vaší kávy, tak i samotný vylouhovaný čaj v sáčku nebo v sítku. Použití je v obou případech velmi jednoduché, jelikož stačí oba druhy přírodních hnojiv jenom smíchat se zeminou. Díky kávě bude půda lehce kyselejší a také lehčí a bude v ní více kyslíku. Díky čaji se zase k rostlinám dostanou potřebné živiny, přímo z čajových lístků. V obou případech pamatujte, že čím je nápoj kvalitnější, tím lépe.

Cukr

Ano, i ten můžeme řadit mezi přírodní hnojiva. Použití je velmi jednoduché. Buď nasypte čajovou lžičku přímo na zeminu, nebo dvě lžičky rozmíchejte ve vodě a tou potom rostlinu zalijte. Tato metoda je nejlepší volbou hlavně, pokud pěstujete různé druhy fikusů.

Slupka z cibule

Pro někoho odpad, pro jiného skvělá forma přírodního hnojiva. Použití je i tady velmi jednoduché. Stačí litr slupek smíchat se 2 litry vody, převařit a potom nechat dva dny v uzavřené nádobě louhovat. Vzniklou tekutinou zaléváte své květiny. Rostliny nejenom vyživíte, ale také přispějete k jejich zdraví, ale i tomu, že je nebudou napadat škůdci.

Kvasnice

Pokud je používáte jenom na pečení, je to chyba. Použijte je také jako přírodní hnojiva. Postup je velmi jednoduchý. Jedno balení rozmíchejte v teplé vodě a daný roztok následně postupně nalévejte do jednoho květináče za druhým. Budete překvapeni, jak obyčejné droždí umí podpořit růst rostlin.

Vaječné skořápky

Jsou velmi dobrým zdrojem vápníku, který pomáhá neutralizovat kyselost půdy. Na to budete potřebovat několik usušených vaječných skořápek, které nadrtíte do jemné konzistence a potom je stačí jenom sypat na půdu ve vašem květináči. Klidně je můžete také nadrtit na prach a smíchat s čerstvou zeminou.

Banánové slupky

I ty jsou skvělým pomocníkem při hnojení rostlin. Hlavně potom díky vysokému obsahu fosforu, vápníku a také draslíku. Použití je hračkou, protože slupku stačí jenom nasekat a zahrabat do zeminy. Nebo s ní můžete i potírat jednotlivé části vaší rostliny.

Popel

Pokud máte v krbu, nebo ve vašem ohništi kvalitní čistý popel, použijte ho na své rostliny. To proto, že obsahuje draslík, fosfor, hořčík, vápník, železo a zinek, díky čemuž jim prospěje více, než jakákoliv chemie. Buď ho nasypte na povrch květináče, nebo smíchejte s hlínou.