Kukuřice je lahůdkou mnoha lidí po celém světě a některé státy ji mají jako výhradní pěstitelskou plodinu. Jistě si někteří pamatujete, jak jste jako malí chodili s rodiči do kukuřice a tajně trhali klásky. Ty jste doma dali do vroucí vody a potom společně se solí okusovali, až vám za zuby zůstávala malá zrníčka. Někteří si pekli klásky nad ohněm u táboráku nebo si dali kukuřici jednoduše vysušit. Nevýhodou této plodiny je, že roste jen jednou ročně, a proto chceme-li si ji dopřát i během roku, musíme vědět, jak si ji dobře naložit a uchovat. Zde přinášíme rady.

Zásobte se kukuřicí

Ve spíži každé pořádné hospodyňky je vždy několik sklenice nakládaných okurek, rajčat nebo jiné zeleniny. Mnoho lidí si ukládá zeleninu nebo jiné potraviny, aby měli zásoby do budoucna nebo horších časů. Zkoušeli jste už někdy nakládat také kukuřici? Musíme vám říct, že to rozhodně stojí za to, protože pak budete mít kukuřici po celý rok. Můžete si samozřejmě koupit kukuřici v konzervě, ale to není ono. Mnohem lepší je vlastní naložená kukuřice.

Potřebné ingredience

Abyste ji mohli správně a efektivně uložit, je potřeba ji správně zpracovat. K tomu budete potřebovat několik následujících ingrediencí: 20 kusů kukuřice, 6 lžic soli, 6 litrů vody, 12 lžic cukru, černý pepř a ocet. Příprava je velmi snadná a nezabere vám moc dlouhou času. Samozřejmě záleží na vás, kolik kukuřice si budete chtít naložit.

Návod na vaření

Kukuřici pořádně oloupejte od listů a chlupů. Opláchněte je pod tekoucí vodou a osušte papírovými ručníky. Dejte do velkého hrnce s vodou a přiveďte k varu na aspoň 5 minut. Potom kukuřici přelijte studenou vodou a dejte na ručník okapat. Mezitím si vysterilizujte nádoby a připravte si marinádu z octu soli a cukru. Směs přiveďte k varu na 3 minuty a nechte ji vychladnout. Klasy dejte do sklenice, přidejte do každé 3 tenké papriky, nalijte marinádu, zavíčkujte a v hrnci vařte po dobu jedné hodiny. Potom sklenice otočte dnem vzhůru a další den dejte do spíže.