Recept Kokosoví eskymáci - polární vánoční cukroví

Letos zkouším nové vánoční recepty a toto je první recept, který jsem vyzkoušela. Musím říct, že jsou opravdu velmi dobré, jen jsou velmi pracné. Upéct linecká kolečka, udělat krém, natírat, obalit, připravit polevu. Je toho opravdu hodně, ale tak pokud si najdete systém, půjde vám to docela rychle. Zkuste i vy, jsou mňamkové. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

250 g hladká mouka

150 g máslo

120 g moučkový cukr

60 g mleté ořechy

1 ks žloutek

1/2 lžičky jedlá soda

1/2 lžičky skořice

Poleva:

moučkový cukr

bílek

Krém:

150 g cukr krupice

250 g máslo

1 ks vejce

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Ze surovin na těsto vypracujeme kuličku, kterou odložíme (zabalenou ve fólií) do lednice na minimálně 5 hodin – nejlepší je těsto připravit večer, odložit do chladničky a druhý den s ním pracovat.
  2. Z těsta vyválíme opravdu tenký plát, ze kterého vykrájíme kolečka a upečeme je při teplotě 170 stupňů dozlatova. Nepečte příliš dlouho, abyste neměli tvrdá kolečka. Stačí jemný zlatý nádech a vybíráme.
  3. Připravíme polevu – klasickou cukrovou polevu jako na perníky. Moučkový cukr vyšleháme s bílkem. Poměr vám nevím říct, prostě aby byla hustá.
  4. Třetinu koleček namočíme do polevy a necháme je bokem, aby poleva ztuhla.
  5. Krém:
    Připravíme si vodní lázeň. Do horké vodní lázně vložíme misku s vajíčkem, do kterého přidáme cukr a šleháme do husté pěny. Pozor, lázeň nesmí být velmi horká, aby se vám vajíčko neuvařilo. Když máme hustou pěnu, odstavíme, necháme vychladnout a pak postupně přidáváme do vyšľahného másla a ještě krátce mixérem šleháme.
  6. Kolečka naplníme krémem, natřeme i boky, které následně obalíme v kokosu.
Příprava receptu Kokosoví eskymáci - polární vánoční cukroví, krok 1
Příprava receptu Kokosoví eskymáci - polární vánoční cukroví, krok 2