Kočky jsou známými domácími mazlíčky. Málokdo však tuší, jaké skutečné benefity a výhody dokážou do domácnosti přinášet. My jsme se na ně zaměřili a my jsme je také zmapovali. Možná se budete divit, až zjistíte, co vše pro vás dokáže udělat obyčejná kočka.

Prospěšné pro životní prostředí

Záleží vám na přírodě a chcete mít domácího mazlíčka? Pokud ano, rozhodně si pořiďte kočky, jelikož jejich chov je oproti psům spojený s mnohem menší uhlíkovou stopou. I to je jejich výhoda proti druhému populárnímu mazlíčkovi.

Pomohou při ztrátě někoho blízkého

Ztratit blízkou osobu, to je vždy velký problém. Jak se s ním vyrovnat snáze? Pomohou kočky, které vám budou v těžkých chvílích na blízku, vy nebudete sami a můžete mít v hlavě i jiné myšlenky, než jenom ty smutné.

Seznámíte se

Kdo má kočku, ten se lépe seznamuje než lidé, kteří žijí sami. Podle některých výzkumů jsou lidí chovající toto zvíře pro okolí více sexy. Takže pokud se chystáte fotit na seznamku, nezapomeňte mít na fotce i tohoto mazlíčka.

Budete chytřejší

Pokud máte kočku nebo kočky, jste obecně považováni za chytrou osobu. Alespoň to naznačuje výzkum, který provedla University of Bristol. Výzkum ukazuje, že nejvíce vysokoškolsky vzdělaných lidí chová právě kočky.

Prospějí vašemu srdci

Pokud máte problémy se srdcem, nebo je naopak mít nechcete, pamatujte na to, že byste měli mít tohoto domácího mazlíčka. Jejich přítomnost umí velmi výrazně snížit hladinu stresu, což se kladně podepíše i na tom, že chráníte srdce.

Zajistí vám romantiku

Pokud jste single a chybí vám romantika, tak vám ji mohou nahradit právě kočky. Ty svou roztomilostí i chováním dokážou navodit podobné chvíle a podobné pocity, jako je přítomnost partnera nebo partnerky v romantickém vztahu.

Poznáte svou osobnost

Kdo má kočku, o tom se říká, že je spíše klidnější povahy, introvert a milující člověk. Naopak kdo má psa, o tom se říká, že je člověk divoký, milující večírky. Ne každý jistě chce, aby se o něm povídala druhá věc, souhlasíte?

Lépe se vyspíte

Ve Velké Británii proběhlo několik výzkumů na toto téma, a všechny skončily v podstatě stejně. Kdo má kočku, tak u něho se jasně potvrdilo, že lépe spí. Pokud máte s nespavostí problémy a nechcete užívat prášky, pořiďte si tohoto mazlíčka.

Zvýšíte obranyschopnost proti alergiím

Pokud nejste na kočky přímo alergičtí, rozhodně je na místě si ji pořídit. Můžete tak výrazně zvýšit svou ochranu před různými alergiemi. A netýká se to jenom dospělých, ale i dětí. Dokonce se kočky doporučují i ženám, které plánují otěhotnět.

Kočky pomáhají k záchraně života

Na závěr jeden odlehčující důvod. Jistě jste v minulosti slyšeli o řadě případů, kdy kočka svým majitelům dokázala zachránit život v různých situacích. Jak víte, že přesně taková nebude i ta vaše? I to je plus.