tricka-obleceni-na-snure-prani-suseni-pradla
Zdroj: Shutterstock.com

Zůstaly vám na tričku po namáhavé aktivitě nehezké žluté skvrny, které nejdou vyprat? Nezoufejte a vyzkoušejte náš jednoduchý trik!

Odvěkým nepřítelem bílého oblečení je pot. Stačí trocha pohybu či ranního stresu a ošklivé žlutavé skvrny jsou na světě. Mnohdy na ně nestačí ani opakované praní či nejrůznější čistící prostředky. Co tedy dělat, aby konečně pustily? V následujících řádcích vám to prozradíme.

Peroxid a jedlá soda

Na výrobu našeho kouzelného odstraňovače žlutých skvrn nepotřebujete žádné speciální přísady. Postačí vám tekutý prací prostředek, trocha jedlé sody a peroxid vodíku, který snadno pořídíte v každé lékárně.

Jak na to?

Nejprve smíchejte peroxid vodíku a prací prostředek. Ideální poměr je jeden díl pracího prostředku a čtyři díly peroxidu. Samotná množství volte podle počtu a velikosti skvrn, které hodláte čistit.

Peroxid a prací gel vytvoří hustou směs. Tu pomocí kartáčku vetřete do zažloutlé tkaniny. Pastu nechte působit zhruba šedesát minut. Až poté inkriminované místo propláchnete čistou vodou, po skvrnách od potu už nebudou ani památky!

Nyní už si budete moci obléct bílou blízku i v třicetistupňových teplotách, aniž byste se museli bát, že bude potom na vyhození.