Ačkoli jsou mšice malé, mohou rychle způsobit obrovské škody. V zahradě napadají hrnkové rostliny, ovocné stromy a květiny. Jak se s nimi vypořádáte? Zde je efektivní způsob, jak mšice zabít všechny hmyzy!

Jak mšice ničí rostliny?

Tito malí škůdci se živí rostlinami, vysávají z nich obrovské množství šťávy, což způsobí, že rostlina zemře. Mšice se mohou objevit na zahradních květinách, v květináči, zelenině a ovocných stromech. Jsou malé (mezi 2 a 5 mm)ale rychlost, jakou reprodukují a začnou invazi, je děsivá. Mšice se často loví na velkých shlucích rostlin, když končí s jednou rostlinou, přesunou se k další. Naštěstí tomu můžete zabránit přírodními prostředky!

Přírodní metody proti mšicím

Než začnete některou z následujících metod, nejprve sbírejte všechny mšice. Udělejte to pomocí rukavic. Můžete je také zkusit odstranit pod proudem tekoucí vody. Kromě toho stojí za to zajistit, aby se v zahradě objevily slunéčko sedmitečné , které milují mšice. Omezte používání chemických postřiků a pravidelně používejte přírodní hnojiva. Berušky přijdou do vaší zahrady samy.

Mákové mléko

Míchejte mléko a vodu ve stejném poměru. S touto metodou bude nejlépe fungovat čerstvé mléko, tj. Přímo z krávy – pak si budete jisti, že tato metoda bude určitě fungovat. Kartonové mléko nemusí být tak účinné jako postřik čerstvým mlékem.

Soda

Roztok sody účinně odstraní mšice, jakož i další škůdce, jako jsou roztoče pavoučí a mšice. Jak připravit roztok sody? Přidejte 2 lžičky jedlé sody do 2 litrové nádoby s teplou vodou. Pak promíchejte. Přidejte několik kapek saponátu nebo malé množství šedého mýdla. Celek promíchejte a dobře protřepejte. Nalijte do stříkací láhve a aplikujte na rostlinu napadenou škůdci.

Voda s octem

Ocet je účinný v boji proti ovocným muškám i při čištění bytu. Ukazuje se, že to také funguje dobře při odstraňování mšic. Smíchejte s vodou v poměru 1:10. Nezapomeňte do misky nejdříve vložit vodu a poté nalijte ocet. Stejně jako u metody sody můžete do roztoku přidat několik kapek mycí kapaliny nebo 2 ml šedého mýdla.

Mšice na ovocných stromech

Boj proti mšicím na stromech je velmi obtížný a časově náročný. Stojí za výsadbu máty, česneku nebo cibule poblíž nakaženého stromu – vůně těchto řízků odstraňuje mšice. Zkuste také pozvat berušky na zahradu.

Cibule

Nakrájejte 2 cibule na malé kousky. Poté nalijte 10 litrů vody. Vše vařte na mírném ohni půl hodiny. Nyní ochlaďte vývar a nalijte ho do stříkací láhve. Udělejte to každé 2-3 dny, dokud neuvidíte, že se na rostlině objevuje méně a méně hmyzu.

česnekový extrakt

Vytlačte 20 dekamátů česneku do mačkadla a nalijte přes 10 litrů vody. Nechte jej 24 hodin a po chvíli nalijte extrakt do stříkací láhve. Jako u odvarů cibule – používejte každé 2-3 dny, dokud neuvidíte zlepšení.