Recept Extra čokoládový koláček

Fantastická kombinace těch nejlepších chutí. Krém z kondenzovaného mléka, másla a kakaa. Těsto jemné jako pavučinka a vrch posypaný kvalitní hořkou čokoládou, ze které jsme nastrúhali jemné hoblinky. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

3 ks vejce

200 g kr. cukr

200 g polohrubá mouka

1/2 lžičky jedlá soda

3 PL kakao

Krém:

1 plechovka kondenzované mléko

180 g máslo

2 PL kakao (vrchovaté lžíce)

Dále:

domácí marmeláda

čokoládová poleva

čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky a žloutky oddělíme. Žloutky vyšleháme spolu s cukrem do tuhé pěny, postupně přidáme polohrubou mouku smíchanou s jedlou sodou, kakaem a nakonec zlehka vmícháme ušlehaný sníh z bílků.
  2. Těsto vylijeme do tukem vymazané a vysypané formy a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi půl hodinu. Upečené těsto necháme vychladnout na mřížce a následně ho překrojíme na 3 pláty.
  3. Máslo vyšleháme do pěny, postupně přidáme kakao a kondenzované mléko. Takto připravený krém dáme do chladničky ztuhnout (ne nadlouho, abychom ho věděli rozetřít na pláty, ale zároveň aby se neroztékal).
  4. Plát těsta potřeme domácí marmeládou, natřeme krém, položíme plát, znovu natřeme marmeládu, pak krém, položíme plát těsta a na vrch nalijeme čokoládovou polevu. Vrch ještě ozdobíme hoblinami čokolády.
Příprava receptu Extra čokoládový koláček, krok 1
Příprava receptu Extra čokoládový koláček, krok 2